Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtehetem azt, hogy két...

Megtehetem azt, hogy két egymást követő napon vért adok és vérvételre is megyek?

Figyelt kérdés
Véradáson szeretnék részt venni a holnapi napon, de vérvételre is kell menjek legkésőbb szerdán. A kettő kizárja egymást? Vagy egy nap alatt regenerálódik annyira a szervezetem, hogy vérvételre is elmehessek?
2015. márc. 16. 13:53
 1/5 Brutus19 válasza:
nem. 3 havonta 1X adhatsz vért normális esetben! Lehet nem veszik le ha megmondod tegnap vért adtál...
2015. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kösd össze a kettőt, jó fejek a véradóban, én el szoktam vinni az aktuális beutalóm, és egy szúrással leveszik azt is, én meg véradás után csak átviszem a laborba.
2015. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy nap alatt nem regenerálódsz annyira, nem véletlen, hogy nem lehet naponta vért adni. Ha másnap vérvételre mész, akkor fals eredményt fogsz kapni.

Próbáld meg véradásnál levetetni ami kell.

2015. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de az is megoldható, hogy véradás előtti napon mész laborba, és ha viszed a friss hgb-t, nem szórják meg az ujjad... :)
2015. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira minimális a vérvételes vér, hogy simán lehet.
2015. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!