Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 6 éve külföldön dolgozom, és...

6 éve külföldön dolgozom, és ott is éltem. Jelenleg is külföldön adozom, de már itthonról, távmunkában dolgozom nekik. TAJ számom évek óta nem érvényes. Sérvem van és műteni kellene. (többi lent)?

Figyelt kérdés

A sérv az kicsi, műtét szóba jöhet, de észrevettek más gondot is és addig nem műtenek meg, amíg nem tisztázzák, hogy mi bajom van. El szerettek volna küldeni sok más vizsgálatra, de azt mondják, hogy a házi orvosommal beszéljek.


Nekem csak gyermek házi orvosom volt, akit már 8 éve nem láttam közben felnőttem. Újat kéne most választanom, de el fogják fogadni a külföldön kiállított egészségbiztosítási kártyámat? Még 3 hónapig érvényes.


2015. márc. 16. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
érvényes a taj számod, legfeljebb adótartozásod van, mert nem fizettél járulékot
2015. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ezt kerdeztem. Nem hasznalhatom a TAJ kartyamat.
2015. márc. 16. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
miért ne használhatnád?
2015. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert kijelentkeztem belole
2015. márc. 16. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

na akkor még egyszer:

van taj számod

érvényes is

azt jelentetted be, hogy külföldre költözöl és ott fizeted az egészségbiztosítást (taj számot lemondani nem lehet)

mivel hazaköltöztél, itthon is kell fizetned - be kell jelentened, hogy hazaköltöztél és fizetni akarod

értelemszerűen a kintit meg lemondod


ha a külföldi kártyád jogosít magyar ellátásra, akkor használhatod azt is amúgy, de ezt a kinti biztosítóddal kell megbeszélned

2015. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Latom, hogy segiteni szeretnel, de nem hagyjak hogy itthon fizessek TB-t, mert valami unios torveny szerint nem lehet ket orszagban egyszerre fizetni a TB-t.


En jelen pillanatban egy "kulfoldi" vagyok itt.


Szerdan megyekk az OEP-be, majd kiderul...

2015. márc. 16. 21:05
 7/8 A kérdező kommentje:
A kintit pedig nem mondhatom le, mert azt a munkaltatom fizeti vonjak az adombol minden honapban bejelentett munka.
2015. márc. 16. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Megoldható a helyzeted; a külföldi biztosítódtól kell engedély, vagy igazolás hozzá (attól függően, hogy van-e itthon állandó lakcímed)

Itt a 2-es és 13-as pontokban találod meg:

[link]

2015. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!