Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Vannak olyan ételek az angol...

Vannak olyan ételek az angol konyhában amit egy cukorbeteg ember is nyugodtan megehet?

Figyelt kérdés

Nézem itt a kínálatot, és elég elborzasztó, ilyen "pie", olyan "pudding", húsok különböző szószokkal, amiről nem tudhatom, hogy most édes szósz vagy sem. A Fish and Chips sem épp a kedvencem...:( Ha elmennék nyaralni, vagy dolgozni Angliába külön kellene főznöm magamnak, vagy vannak más lehetőségek is? Azon is elgondolkodtam, hogy mit ehet az akinek vérnyomás, és koleszterinproblémai vannak, ugyanis minden kaja tiszta zsíros. A magyar konyha sem épp egészséges, de ez első látásra a legrosszabb, amit valaha láttam. :(

Esetleg vannak nemzetközi éttermek, görög, olasz vagy akármi, vagy salátabárok? Eddig úgy tűnik, itt a cukorbeteg, vagy akárki akinek valamilyen diétát kell folytatnia nyugodtan éhen halhat. :)


2011. jún. 26. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miből gondolod ezt, ott is épp úgy élnek cukorbetegek, meg más egyébre érzékenyek, és ők sem halnak éhen.

Miért ne lennének nemzetközi éttermek? Nem egy civilizálatlan vidékre mész, hanem Angliába, ott épp úgy van minden, mint nálunk, sőt, még több minden is.

Amúgy semmivel sem nevezném zsírosabbnak az angol konyhát a magyarnál.

Különben meg mi az, hogy "nyugodtan éhen halhat"? Anglia nem egy szociális ellátórendszer, a kajájáról mindenki magának gondoskodik, ahogy itthon is. Számtalan olyan étel van, amiben pl. nincs cukor, vagy épp zsírszegény, az angolok sem csak és kizárólag tradicionális ételeket esznek, hogy itthon mi sem csak pörköltet meg buktát eszünk. Legalább is nálam nem jellemző.

2011. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én is cukros vagyok. És én is kiszeretnék menni angliába csak én nyaralni... Szerinted miért olyan dagadtak? Elvannak hízva, a magyar konyha 1000X jobb.... szóval saját magadnak kell kaját csinálni.. vagy olyan jól megy h mindig étterembe menjél?: D
2011. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na persze, mert a magyarok aztán nem dagadtak, ugye?
2011. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt Angliaban egy cukorbeteg sokkal konnyebben talal maganak valo etelt, mint Magyarorszagon. Lehet, hogy sokkal tobb a hizlalo kaja, de az egeszsegre is jobban odafigyelnek. Es tobb a valasztek!
2011. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nyers alapanyagokat nyilván lehet kapni, egy kis időráfordítással elkészítheted magadnak otthon a megfelelő ételt.

a ch-ra itthon is, és bárhol oda kell figyelni a cukorbetegeknek.

ne stresszeld magad, előbb-utóbb megtalálod magadnak a megfelelőt.

2011. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%
Angliában lakom. A hagyományos kaják, a menza tényleg sokkal zsírosabb, nehezebb mint a magyar konyha. Mindenhez lehet még külön gravy-t kérni, ami gyakorlatilag folyékony zsír. Viszont ha elmész egy közértbe, sokkal könnyebb bármilyen diétához való akár készételeket, akár alapanyagokat venni, egyáltalán nem kell "kutatni" a laktóz-glükóz-cukormentes kaják után. Vendéglőkben is, ha külön szólsz a pincérnek, hogy mi a bajod, szinte kivétel nélkül megcsinálják ugyanazt az ételt úgy hogy a diétádnak megfeleljen (persze csak ha el tudod értelmesen magyarázni hogy mit akarsz, nem a buta bunkó turistáknak - és egy angolt nagyon könnyű megsérteni)
2014. jan. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!