Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy az orvosok...

Miért van az, hogy az orvosok csak a saját területük problémáit képesek észrevenni?

Figyelt kérdés

Olyan betegségem van, ami egy másik dolog következménye. (Konkrétan nem akarom leírni, mert félek, hogy rámismernének)Orvosról orvosra jártam, de egyik orvos sem volt képes az orránál tovább látni.

A körzeti orvosnak halvány lila gőze sem volt, hogy mi lehet a bajom,

A belgyógyász azt mondta, hogy neki ehhez nincs köze (pedig onnan ered),

A bőrgyógyász csak tüneti kezelést old meg, a betegséget nem szünteti meg,

A sebészeten amputálni akartak,

stb.

Van olyan magyarországon, ahol komplexen ki tudnák vizsgálni az embert?


2010. febr. 19. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amúgy amikor terhes voltam és vesekövem volt, a nőgyógyászom állandóan azt mondogatta, hogy ne nyavajogjak annyit. Aztán meg a végén állandóan meg akart császározni, mert szerinte a gyerek miatt lehetnek fájdalmaim. Hallani sem akart arról, hogy más bajom van, hiába is mondtam.
2010. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaza van a kérdezőnek, mert amikor kórházban voltam a fél kórteremnek kivették a vakbelét, aztán utólag derült ki, hogy a többségüknek más volt a baja, így aztán két műtét minimum volt mindenkinél.
2010. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kereshetnél valami jó drága magánklinikát, ahol képesek teamben dolgozni az orvosok.

Sajnos ez létező jelenség, a mai orvosoknak rettenetesen sokat kell tudniuk egy szűk területről, és ezzel párhuzamosan egyre kevésbé képesek más területet áttekinteni.

Meg persze itt is úgy van, hogy vizsgával a zsebében már mindenkinek a maga felelőssége, mennyire képzi magát.

2010. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ez nem Dr. House, hanem magyarország!

Az orvosok ennyi pénzért nem hajlandók máshoz érteni, mint ami a közvetlen szakterületük. (Már ha van egyáltalán.)

2010. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egyes szakterületek annyira specializálódtak, hogy aki ráállt az egyikre, egyszeráűn nem ért a másikhoz.
2010. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

A magánrendelés sem jobb, ott csak az számít, hogy minél többet menj, mert annál több pénzt látnak, ráadásul azok is csak egy-egy területre koncentrálnak. Én még nem találkoztam általános orvosi magánrendeléssel.

Max egy természetgyógyász tudná megmondani hogy mi a bajod, de az azok által felállított diagnózist meg az igazi orvosok vonják kétségbe.

2010. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok gyomorbetegségnek a tünete másként, pl. soványságban, vagy bőrelváltozásként jelentkezik, így aztán a bőrgyógyász nem tud vele mit kezdeni, te meg nem tudod, hogy belgyógyászhoz kellene menned. Bár ha elmennél, ott meg azt mondanák, hogy mit keresel itt, nincs is belgyógyászati problémád. Igazából a háziorvosnak kellene felderíteni a betegséged, de azok valóban a szakma legalját képviselik értelmi szintben. Ha beteg vagy kiír táppénzre, aztán ha meggyógyulsz két hét alatt akkor jó, ha nem akkor nem.
2010. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában az autoimmun betegségek szokták így "megviccelni" az orvosokat (de sok más betegség is ilyen), mert azok sose úgy jelentkeznek, ahogy a nagy könyvben meg van írva, mellesleg több szervrendszert érintenek, így lehet, hogy a beteg évekig kering a különböző szakorvosok között, mire rájönnek a valódi bajára.

De az általánosan is elmondható, hogy nincs két egyforma beteg egyforma tünetekkel, még akkor se, ha ugyanaz a betegségük.

Egy szakterületen belül is rengeteg betegség van, melyek között szintén vannak ritkaságok, sokszor ezeket is kihívás diagnosztizálni, de olyan, hogy valaki mindenhez értsen az egyszerűen lehetetlen, mivel egy könyvtárat senki sem tud bemagolni, mellesleg, ha mindig minden lehetséges okra kivizsgálnák a beteget, akkor hónapokig tartana még egy egyszerűbb diagnózis felállítása is, arról nem is szólva, hogy ennyi pénz nem is létezne...

2010. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aha. Szóval akkor dögöljek meg.
2010. febr. 19. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Abszolút nem ezt mondtam, hanem azt, hogy nem lehet csodákat várni.


Amúgy a pénzügyi kérdésekben nem orvosok döntenek, és bizony rengeteg hely van az országban, ahol "nem ajánlott" hónap végén infarktust kapni, mert addigra elfogy a "keret.

2010. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!