Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem szükségét, hogy...

Miért érzem szükségét, hogy megoldjam mások problémáit? (Nem kérek oltásokat, hogy hülye kérdés, félig tudom a választ, de érdekel mások véleménye)

Figyelt kérdés
Állandóan igyekszem bizalmas beszélgetésbe elegyedni másokkal(nem csak barátokkal, ismerősökkel), és ugye ilyenkor óhatatlanul előjönnek mindenkinek a problémái, gondjai. Nekem egyfajta belső boldogságot okoz, ha ezt tehetem, majd segíthetek a másiknak. Egyébként pont emiatt döntöttem úgy kb. féléve, hoyg pszichológus szeretnék lenni(egyébként pozitív visszajelzéseket kaptam eddig több lány mondta már, hogy akkor jönne hozzám:D). Ami miatt nem vagyok benne biztos, hoyg normális, hogy bulikban is jobban értékelem az ilyesmit a partizásnál, habár elvagyok mindkettővel, partizva is jól tudom érezni magam.
2011. szept. 17. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy tippem van.

Szeretnéd ha valaki a te problémáidat megoldaná.

Másokban próbálod megoldani a sajátodat.


Azok akarnak segítenek másokon,akiknek maguknak is szükségük van segítségre. Eü szakma egyik kulcsszava. :)

2011. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont ilyen vagyok :)

Egyfajta szükséglet ez nálunk, mint pl. egyeseknek az állandó középpontban levés.

Az én esetemben az van, hogy kevés az önbizalmam, félek a kudarctól, ha meg másokon való segitésről van szó, szárnyra kapok. Sikeresebben oldom meg mások problémáit, mint az enyémeket. Ha mások bajaival vagyok épp elfoglalva, kissé feledésbe merülnek az enyémek addig, ugyanakkor sikerélményem is van, a segités öröme éltet úgymond. Talán nálad is ez a helyzet..

A pszichológus szakma jó választás számodra. (Én szociális gondozó leszek)


Eredményes másokon segitést kivánok


26/L

2011. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ(megerősítettek, hogy jó úton járok:)), én is gondoltam, hogy a saját gondjaimat akarom megoldani ezzel, illetve hát személyiségfejlődést várok ettől az egésztől, ami által már jobban átlátom saját magam!
2011. szept. 18. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet hogy negatívan fog hangzani, nem úgy értem, de lehet hogy esetleg alapjában véve nem igazán figyelnek rád,de ha valami problémájuk van akkor hozzád fordulnak, vagy te vagy az aki meghallgatod őket, és ilyenkor mivel veled foglalkoznak ez neked jól esik ,meg jól érzed magad attól, hogy így olyan mintha fontosabb lennél nekik, ami persze lehet hogy igaz is, de nem igazán, és ha éppen nincs semmi bajuk, akkor megint csak nem érdekled őket. Nem tudom mennyire sikerült jól megfogalmaznom, a lényeg belőle az hogy, azért mert akkor veled foglalkoznak, és fontosabbnak érzed magad. Lehet hogy nálad nem így van, de én magamon ezt tapasztalom. Persze van amikor semmi ilyesmi nincs, de van amikor nagyon büszke vagyok rá, hogy Ő velem megosztotta ezt a problémáját. Ugyanakkor ilyenkor rosszul is érzem magam emiatt, hogy így érzek, de így van.

Na jó ez már nem tartozik ide:))

2011. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, neked is igazad van harmadik válaszoló, habár nem könnyű kisilabizálni mire gondoltál, de érdemes! Ez nem fő ok nálam, az ilyetén dolgaimat ált. a műveltségem fitogtatásával intézem, de mindenképpen hasznos lesz ebből a szögből is ránézni, köszönöm!
2011. szept. 18. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen kicsit nehezen fogalmazok meg néhány dolgot:)) Amúgy nálam se MINDIG vagy így. És általában ha ez eszembe jut, akkor csak azután jut eszembe, miután már ellmondta, megpróbáltuk megoldani, vagy csak meghallgattam és utána pl. elköszöntünk, tehát általában nem ez az első gondolatom, de így is dögnek érzem magam tőle. De ha valaki olyan kérdez akit nem ismerek, akkor ez nincs. És az jó:)
2011. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!