Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem segít a pszichológus sem,...

Nem segít a pszichológus sem, úgy érzem tönkrevágtam az életem. Mit tegyek, ha nem tudom elfogadni, hogy nem lesznek álmaim?

Figyelt kérdés

Eredetileg orvosira akartam menni. Felvettek egy nagyon jó gimibe, mert bár gyenge a matekom, a többi tárgyból jól álltam. Sokat hiányoztam, félév végén kivágtak. Beiratkoztam egy eü. szakközépbe, hogy akkor majd itt leérettségizek, és lesz mellé egy szakmám is, de év végén megbuktam. Most egy szociális gondozó szakképző suliban vagyok, és azon töröm a fejem, miért hagytam ennyire elfajulni a dolgokat. Kellett nekem annyit hiányozni! Bye érettségi, bye orvosi. Nem is bírnám az egyetemi stresszt, hisz már a suliból is kiszórtak.

Nem tudom, miért, de borzasztóan szorongok az iskolában. MINDBEN. Sokszor nem tudtam bemenni, mert úgy bepánikoltam reggel, hogy összeestem. Pszichológus csak beszélget velem, de a problémára nem tud megoldást. Pszichiátertől nyugtatót kaptam, ami semmit nem segít, még ha hármasával szedem se (Helex 0,5).

Nem tudom elviselni, hogy sosem lehet belőlem orvos, mert szar tanuló vagyok. Szülésznő is szívesen lennék, de hát arra sem vennének fel érettségi nélkül. Szociális gondozó nem szeretnék lenni, pedig nem az ápolással vagyok. De már a mostani iskolámba is félek bemenni, illetve csak gyakorlatra.

Mit tegyek?:(

16L



2015. ápr. 22. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress egy JÓ pszichológust, aki tud segíteni, mert ez sajnos pszichikai probléma. Mindenesetre, ne pánikolj! Ami történt, megtörtént, szedd össze magad, mert így tényleg semmire sem jutsz. Ülj le, találd ki, hogy mit szeretnél és mit tudsz kihozni a jelenlegi helyzetedből, aztán tarts ki mellette. Ha megint sikerékményeid lesznek, szerintem - némi pszichológusi segítséggel - helyreállhat a rend.
2015. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

16 évesen még semmi sincs veszve! :) Van, aki huszonévesen érettségizik újra, és kezdi el az orvosit. Mitől félsz ennyire az iskolában? Mitől nem tudsz tanulni otthon?

Ülj le, és kezdje el tanulni. Sose azt nézd, mennyit kell még megtanulni, hanem, hogy már mennyit megcsináltál. Ha nagyon nem mersz iskolába járni, lehetnél magántanuló. Nem tudom, milyen az anyagi helyzetetek, de kedves, jó magántanárok sokat segíthetnek a tanulással kapcsolatos szorongás leküzdésében.

Ami még fontos, mindenképpen keress új pszichológust vagy pszichiátert, mert a mostani nyilvánvalóan csődöt mondott.

2015. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék pszichológushoz járni. A mostani egy nő, aki nagyon kedves, ám nem használ. A suliban egy férfi van, akihez elmentem egyszer, de sírva fakadtam előtte, és jól leszidott érte. Egyedül akarok talpra állni, csak nem érzem a reményt, hogy sikerülhet.:(

Sajnos nem lehetek magántanuló, mert szakiskolába járok, és itt nem engedik. Szívem szerint ismét sulit váltanék jövőre, de hát...anyáék sem engedik, ráadásul ez már a 3. sulim 2 év alatt. És szakiskolából amúgy sem vesznek fel sehová...:(

2015. ápr. 23. 07:55
 4/12 Sidel válasza:

Tulajdonképpen mitől félsz ennyire? Meg tudod fogalmazni. Én is eléggé izgulós fajta vagyok, de azért odáig nem fajult a dolog, hogy ne menjek suliba, bár volt, hogy nem akartam, mert nem jöttem ki túl jól az osztálytársaimmal, de az más eset. Én már egyetemre járok és most is, ha ZH-ra, gyakorlatra megyek, ne adj isten vizsgázom, nagyon tudok izgulni.

Én nem is az egyetemi stresszre gondolnék a te esetedben, hanem az orvosira... mármint ha orvosként dolgoznál, akkor nem izgulnád szét magad, hogy félrediagnosztizálhatod a beteget, véletlen rossz gyógyszert írsz fel neki? Vagy nem lenne túl stresszes, ha rossz hírt kéne vele közölnöd?

Amit tudnék neked ajánlani, talán kicsit kevésbé stresszes, de mégis van köze az orvosláshoz az az egészségügyi mérnök/informatikus szak. Azt hiszem mindkettő Msc-s szak, meg kell nézni, hogy milyen Bsc mellett lehet ezeket választani.

Ha kitartanál az orvosi mellett, maradj a mostani sulidban. Szerezz akaraterőt, győzd le a félelmeid. Tudom, hogy nem könnyű. Tanulj többet a gyakorlatokra, csináld meg otthon ha tudod, ha nem akkor elméletben vedd át, hogy mit fogtok csinálni. Az ismerős dolgoktól kevésbé fél az ember. Vésd a fejedbe, írd ki a szobádba a célt, amit el szeretnél érni.

2015. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sidel válasza:

Nyugodtan írj rám privátban, ha szeretnél kicsit beszélgetni.

21L

2015. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudnám elmondani konkrétan, mitől félek. Talán attól, hogy elrontok valamit, és hasonlók..

Azt tűztem ki magam elé célul, hogy leteszem az érettségit. Viszont csak esti suliba vennének féle, és félek, hogy így anyáék sok bevételtől esnének el.:(

2015. ápr. 23. 16:42
 7/12 A kérdező kommentje:
*félek
2015. ápr. 23. 16:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Leg alja szar iskolából is mehetsz egyetemre az pontszám a lényeg, teljesíts jól 11 és 12 év végén meg legyen egy jó érettségid. Nem csúcsteljesítmény kell, mire te végzel 300 pontot kell elérni ha nagyjából 3-4 vagy a fő tárgyakból meg érettségin is 60-70+% ot érsz el simán mehetsz egyetemre.
2015. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, csak sajnos szakiskola nem ad érettségit, középsuliba pedig már nem tudok menni, szóval marad az esti- ami viszont úgy tudom családi kedvezmények megvonásával jár.
2015. ápr. 23. 20:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyenlőre végezd el ezt a sulit, hogy valamit fel tudj mutatni. Aztán munka mellett jöhet az értettségi estin.

Orvos biztos, hogy nem leszel, de vigasztaljon az, hogy totál alkalmatlan vagy hizzá. Viszont ha ezt a sulit elvégzed, és utána leérettségiztel, akkor szülésznő még lehetsz, csak az ujjabb iskola. De hát ez mind kutya füle az orvoshoz képest, ha nagyon akarod meg tudod csinálni!

2015. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!