Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Önkéntesként dolgozhatok az...

Önkéntesként dolgozhatok az egészségügyben végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Legszívesebben szülészeti, újszülött osztályon szeretnék dolgozni. Vajon lehet ilyet ilyen irányú végzettség nélkül? Persze olyan munkára gondolok, amihez nem szükséges szaktudás, pl ágyneműt cserélni, csipp csupp dolgokban segíteni. Akár adminisztrációban is...bármit, amiben segítségre lehetek és hasznos.

2015. ápr. 27. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

"...amihez nem szükséges szaktudás, pl ágyneműt cserélni, csipp csupp dolgokban segíteni...."


Ápolási asszisztensnek hívják,OKJ-s szakma!


Max.önkéntes beteglátogató lehetsz,aki bejár beszélgetni a betegekkel.Egyházak szoktak küldeni emberkéket.

2015. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hospice önkéntességről tudok, szülészetre nem hiszem, hogy beengednek, de nyugodtan megkérdezheted.
2015. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gyerekosztályokra szoktak a gyerekhez járni felolvasni sajnos nem tudom az alapítvány nevét de ha felhívod a kórházat biztos tudnak ebben segíteni
2015. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Segédápoló szerintem lehetnél, oda nem kell végzettség ha jól tudom.
2015. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
segédápolót nem sokat keresnek mert akik ápolóknak tanulnak azok dolgoznak kórházakban részmunkaidőben legalább is a képzési helyeken gyakori ez
2015. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
segédápoló lehetsz, hallottam olyanról is hogy továbbképzed magad, dolgozol a kórházban és felét fizeti a kórház, másik felét te a képzésnek. Általában 3 éves, és alá kell irnod a kórházzal hogy x ideig náluk dolgozol.
2015. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Végzettség nélkül nem dolgozhatsz, még segédápolóként sem. Kezd el csecsemőápolónak tanulni, és iskola mellett alkalmazhatnak félállásban az osztályon segédápolóként az első év után.

Manapság már a takarítónőknek is okj képzés kell, hogy kórházban dolgozhassanak.

2015. júl. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!