Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 19 éves vagyok, idén érettségi...

19 éves vagyok, idén érettségizem, Jövő héten hétfőn március elsején lesz a sulimban véradás. Mit javasoltok, szerintetek menjek?

Figyelt kérdés
Szívesen megyek, de azért vannak kritériumok, hogy minimum 50 kg. én 50 kg, és 176 cm magas vékony lány vagyok. Nem vagyok nagyon kajás lány.3 hete nem ette főttkaját, legtöbbször, csak egy két falatot eszek nap mint nap, az utóbbi 2 napban viszont egyáltalán semmit. Szeretnék viszont vért adni, mert segíthetek 3 életen. Mit válaszolnátok?
2010. febr. 25. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
176 centi 50 kiló, ez derék kiló te lány! Ne menjél te vért adni, inkább egyél többet mert elszáradol. De ha mégis elmész legalább megnézik nincs e valami bajod, a soványságod mögött.
2010. febr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem te ne adj vért. össze fogsz esni. nagyon erőtlen lehetsz
2010. febr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2 napja nem ettél? az derék, nem ártana rászoknod a kajára, a szervezetnek szüksége van rá...
2010. febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem se adj vért inkább neked kéne vért adni..


Borzalmasan satnya lehetsz...

2010. febr. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
lehet, hogy igazatok van, de én mindenképpen szeretném magam e téren kipróbálni. még soha nem is adtam vért, és kiváncsi vagyok, hogy belőlem az a 4,5dl mennyit fog használni. ha én lennék olyan beteg, akinek vérre kell várnia, nagyon örülnék, hogy azonos vércsoportúak önszántukból vért adnak nekem, hogy így ismeretlenül is segítsenek. :)
2010. febr. 25. 01:26
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Elég szemétség, hogy a középiskolában ilyet szerveznek, én szétrúgnám a gyerekeim osztályfőnökének seggét, ha megtudnék hasonlót! (Ők is középiskolások.)


Nem a gyerekek dolga a véradás!!!


Miért nem laktanyákba mennek, vagy olyan helyre, ahol erős férfiak dolgoznak?!


Adjanak vért a tanárok és az iskolai dolgozók!


Te semmiképpen ne menj, tuti el fogsz ájulni, ez nem játék!!!


Amúgy meg ne vedd be a szöveget ("segíthetsz 3 életen"), mert a vért és az emberi szerveket eladják külföldre komoly pénzekért.


=========================


És tessék minden nap főtt ételt enni, hogyan hagyhatják a szüleid, hogy ÍGY táplálkozz???

Az én gyerekeim 18 és 19 évesek, naponta frissen főtt, változatos ebédet és vacsorát kapnak, iskolába 3-4 szendvicset és literes Ice Tea-t visznek magukkal.

Korgó gyomorral nem is lehet figyelni az órákon!


2 napja egyáltalán SEMMIT nem ettél?! 8-o

Ez nem tűnik fel a szüleidnek?!

2010. febr. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsó válaszolónak az én anyukám még mindig nagyon figyel arra, h mit eszek SOHA nem engedné meg azt, h 2 napig ne egyek! Amikor ilyen kérdéseket látok mindig elcsodálkozom, hogy az ilyen embereknek nincsenek szüleik? v csak ennyire nem érdekli őket? azért ez szomorú!
2010. febr. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Üzenem minden ellenemszólónak, hogy ma a suliban megszervezett véradáson a 2.ik véradó voltam. semmi rossz nem volt, egyáltalán nem szédültem, mindent tudtam utánna ugyanugy csinálni :) nem estem össze nem vol ájulás.. ellentétben velem a bnőm aki viszont jóval több kg mint én 50 helyett 56-7 szédült, és vissza kellett feküdnie még, hogy ne ájuljon el. Minden ember másként reagál, és vannak ilyenek is h nem vesznek észre semmit :) én is ezek közé tartozom :)


U.i a következő októberben lesz. megyünk.

2010. márc. 1. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, de tudod ezzel csak a saját egészségedet kockáztatod nem nem a véradásra gondolok itt elsősorban hanem arra, h napokig nem eszel, mert így csak a saját gyomrodat készíted ki, de hát te tudod! A 06:05-ös válaszoló voltam!
2010. márc. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg ne vedd be a szöveget ("segíthetsz 3 életen"), mert a vért és az emberi szerveket eladják külföldre komoly pénzekért. "


Erre van valami forrásod is, vagy csak lököd az összeesküvéselméletet?

2011. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!