Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Január végén fejeztem be az...

Január végén fejeztem be az egyetemet. Meddig (volt) érvényes a TB-m?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem addig. Jobb mielőbb intézni mert nagyon felgyűlik a fizetni való. Attól ellátnak de ki kell fizetni a TB díját havonta.
2015. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nappalin tanultál, akkor a diákigazolványra való jogosultságod végéig +45 napig, azaz május 15-ig.
2015. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 21. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Sürgősen rendezd az adóhivatalban, mert a késedelmi kamatokkal nagyon sok lesz a fizetni való! Én a helyedben holnap a NAV ügyfélszolgálatán kezdeném a napot!!
2015. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bejelentkezésre a jogosultság megszűnését követően 15 napja van (május 30, ami még több, mint egy hét)

Fizetnie mindig csak a következő hónap 12-ig kell (június 12: több, mint 3 hét múlva)

A késedelmi kamat pedig olyan csekély mértékű, hogy pár nap csúszás nem emel a tartozáson egy levél feladásnyi összeget sem.

2015. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj be a NAV-hoz és jelezd nekik, hogy mostantól saját magadnak fizeted a TB-det és kérj csekket. A pontos összeget nem tudom, hogy mennyit kell fizetni, havi 6-7 ezer között, de jobban jársz, ha befizeted, mert ha nem gyűlik a tartozásod és amint elhelyezkedsz, megkapja a munkáltatód a levelet, hogy tartozás miatt, tiltsák le a fizetésed 33%-át. Azt nem tudom, hogy addig ellátnak-e, de az biztos, hogy behajtják rajtad a TB-t, akkor is, ha addig nem mész orvoshoz! Ha még orvoshoz is mész, akkor a kezelés díját is, ami felér egy magánrendelő díjaival!
2015. máj. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy írták, ameddig a diákigazolványod érvényes volt + 45 napig még. Ha nincs pénzed magadnak fizetni, regisztrálj be a munkaügyi központba, és mint regisztrált álláskereső, kérvényezheted a kerületi kormányhivatalban a TB-d fizetésének átvállalását.
2015. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!