Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire megbizható a mammográ...

Mennyire megbizható a mammográfiai vizsgálat? Kimutat mindent?

Figyelt kérdés
2015. máj. 22. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szűrővizsgálat, nem diagnosztikai, így nem 100%-os eredménye van.
2015. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, nem jó kategória, de nem bíznék meg benne.


Ugye, méhnyakrák szűrés 1-2 évente. nekem 1 év alatt lett a semmiből III/B :( Sugár, kemó, minden, 7 éve volt, túléltem, de már nem bízom semmiben.

2015. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem gyakran, de a méhnyakrák sajnos 1 év alatt is kialakulhat, 2 ismerősöm is így járt. Sok orvos ezért javasolja az évenkénti szűrést szemben a nemzetközi standarddel, ami 2-3 évet mond és a magyar nőgyógyászok jó része is ezt követi.

Kérdező, megeshet, hogy a mammográfia épp nem mutatja a bajt kisebb eltérések esetén. Biztosabbnak érzem, ha mellette uh-t is csinálnak.

2015. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nődokim azt mondta nekem, hogy havonta legalább egyszer manuálisan nézzem végig a mellemet, és ha bármilyen gyanú van, azonnal UH.
2015. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves #3-om, nekem 1 (!) év alakult ki, csak a jó orvosoknak köszönhetem, hogy még élek. Menjen mindenki, minimum évente! Statisztikailag nem indokolt, de előfordul, és engem nem a statisztika érdekel, hanem saját életem.
2015. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!