Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel még fiatal vagyok (20...

M. Camila kérdése:

Mivel még fiatal vagyok (20 éves), a háziorvosom nem javasolja a mammográfiai vizsgálatot. Hogy ha szeretném hogy szakorvos megnézze a mellemet, tapintással ellenőrizze, a nőgyógyász ezt megcsinálja?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, megcsinálja, de lehet, hogy külön kell kérned! :) Egyébként szerintem a nőgyógyász véleményét kérdezd meg a mammográfiáról, ne a háziorvosodét. :)
2012. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van. Nőgyógyászoddal beszéld meg inkább :)
2012. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a nőgyógyász megcsinálja, sőt, az éves rákszürés keretében (20 évesen akkor is illik menni ilyenre, ha nem élsz nemi életet) meg KELLENE csinálnia automatikusan.

A mammográfiát tényleg nem javasolják fiatalon, csak akkor, ha találnak valami gyanúsat, de ultrahangnak semmi akadálya, nekem is ezt javasolta az orvosom, és az is eléggé megbízható. Ha erre sem hajlandóak beutalót adni, vannak olyan nőgyógyászati magánrendelések, ahol pénzért helyben megcsinálják neked.

2012. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 12. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiatalkorban UH-t csinálnak, ha van vmi, mert maga a mammográfia tud rákot okozni.

A nőgyógyásznak egyébként is kötelessége lenne megnézni.

2012. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Én jövőre leszek csak 20 éves de már 3szor voltam mammográf vizsgálaton és a háziorvosom adott rá beutalót és adtak egy papírt hogy miként ellenőrizhetem a melleimet :)
2013. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!