Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek származhat bármifé...

Szerintetek származhat bármiféle hátrányom abból, ha a háziorvosom igazából ortopéd orvos?

Figyelt kérdés
A legtöbb háziorvosnak van belgyógyászat szakvizsgája, vagy hasonló szakosodása, viszont az én háziorvosom csak ortopéd szakorvosi vizsgával rendelkezik... Gondolom mellette háziorvosnak is szakosodott (vagyis merem remélni :D )

2015. máj. 22. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos van háziorvosi szakvizsgája. Nyugi, el tudja látni a torokgyulladásodat.
2015. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pár éve volt valami, hogy egyes körzetekben ahová régóta nem találtak már senkit háziorvosi szakvizsga nélkül is alkalmaztak orvosokat - de azért nekik is teljesíteni kellett előtte mindenféle gyakorlatot.

Nem tudom, ez még így van-e.

Az általános megbetegedéseket így is el tudja látni, esetleg feleslegesen beküld szakorvoshoz - ezt még a több szakvizsgával rendelkező háziorvosok is szeretik csinálni, minimális panasszal beküldi az SZTK-ba, a beteg megijed közben meg semmi baja, csak a háziorvos nem meri kimondani.

2015. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak szakvizsgák, amikkel automatikus dolgozhatsz háziorvosként is. Az ortopéd-traumatológia is ilyen.
2015. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne becsüljük már le az ortopédusokat... attól még lehet, jó orvos, hogy nem belgyógyász szakvizsgája van
2015. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább örülj neki! :D

"A legtöbb háziorvosnak van belgyógyászat szakvizsgája, vagy hasonló szakosodása"

Hát nem. A legtöbb háziorvos diploma után elmegy háziorvostanra, ez 36 hónap, és ennyi.

Ha úgy ment háziorvosnak, hogy előtte más szakterületen dolgozott, az jó, de én kevés ilyenről tudok.

Innentől meg nem az a lényeg, hogy sok évvel ezelőtt belgyógyász szakvizsgát tett-e, vagy ortopéd-traumatológus volt, hanem hogy szinten tartja-e a tudását, eljár-e továbbképzésekre, vagy nagy ívben sz*rik az egészre. Sajnos utóbbi a leggyakoribb jelenség. És ezt nem azért írom, mert lenézem őket, sőt! Nagyra tartom azokat a háziorvosokat, akik lelkiismeretesen végzik a munkájukat!


Egy medikus

2015. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, a háziorvostan szerintem pár éve van csak, régen az ment háziorvosnak, aki 6 év után nem szakosodott semmire.
2015. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, de a lényeg ugyanaz szerintem ):)
2015. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!