Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen érzés a gyomortükrözés?...

Milyen érzés a gyomortükrözés? Nem hányunk utána?

Figyelt kérdés
2008. aug. 31. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
utána nem, amikor ledugják a csövet akkor öklendezel reakcióból.
2008. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem hánysz utána, csak öklendezel közben, mert a cső érinti az öklendező reflexpontot. viszont utána nagyokat lehet böfögni, mert levegőt fújnak a gyomorba, hogy ne essen össze. :)))
2008. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

hááááát nekem sokkal kellemesebb volt mint azt előtte pár "jófej" ismerősöm elmesélte.Nem viccelek,azt mondta egyyik,hogy megalázó vizsgálat,fájdalmas.

Elmentem rettegve,az járt a fejemben amit ez az ember mondott,és bepánikoltam.Először is fujtak Lidokain sprayt-a torkomba,hogy kiiktassák a nyelő/öklendező reflexet.Én már a lidokain spray től is öklendezek,valamiért nem szeretem(ki szereti???)Aztán rá kell harapni egy ilyen kemény műanyag kis izére,hogy vizsgálat közben ne csukd be véletlenül a szád.Aztán elkezdik a csövecskét(gumicső,kb. kisujj átmérőjű)levezetni a gyomorba.Nekem személy szerint SEMMIFÉLE nyelő/öklendező reflexem nem volt,azt se éreztem mikor lement a torkomon a cső.Alig hittem el.AZ az érzés máig bennem van mikor ment a gyomromban le,de nem fájdalom,egyszerűen csak éreztem.Még kellemetlennek se mondanám!

Matatott a csővel kicsit ott,semmi fájdalom,és egy pici levegőt pumpált a gyomromba,amitől enyhe-hangsúlyozom-ENYHE feszülés érzés lett a gyomorban,nem fájt egyáltalán,és egyidejűleg az a levegő jött felfelé is,és böfögtem hatalmasakat.Hihetetlen de kitört a röhögés belőlem,és emiatt mozgott a gyomrom,torkom,1-2 t öklendeztem, mivel a cső emiatt oda-odaért a torkom falához.Ezután fogta a doki a csövet,és nagyon óvatosan kihúzta.Ennyi volt,az sem fájt,és az elejétől a legvégéig a vizsgálat kb. 2 percet vett igénybe.Ebből kb. 1,5 percet volt a cső a gyomromban.Vagy nagyon óvatosan csinálta az orvos,vagy tényleg ennyire nem fájdalmas a vizsgálat,vagy csak én vagyok nagyon szerencsés,nem tudom,de SEMMI negatív érzésem nem maradt vissza ebből a vizsgálatból!!!!Máig nem hiszem el hogy ennyivel megúsztam!Vizsgálat után,kb. 10 perccel,ahogy kiment a lidokain hatása,megettem a reggelimet minden fájdalom,kellemetlenség és gond nélkül.Annyi maradt vissza,hogy még pár napig,vizsgálat után mikor a fogkefét betettem a számba,öklendeztem.Hogy miért,azt nem tudom.Mára az is elmúlt:))))

2010. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit még hogy akinek van refluxa,kellemetlenebb lehet,mint egy nem refluxosnak.
2010. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

hányás utána nemigen van,mivel éhgyomorra csinálják,tehát előtte semmit nem ehetsz,üres gyomorba megy le a cső,és emiatt nincsen mit kihányjál...

barátnőmnek is volt gyomortükrözése,neki is mondták,hogy nem ehet semmit,de őt nem érdekelte,bekajált,és így is megcsinálták a vizsgálatot,viszont kihányt mindent emiatt az utolsó falatig,és a vizsgálat alatt is jött fel már neki kaja,és igencsak kellemetlen élmény volt neki.De ezt csak magának köszönheti,nem tudta megvárni azt a kis időt,míg kész van a vizsgálat,evett mikor meg lett tiltva.

2010. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem a Vörösvári rendelőintézetben csinálták és profi volt!!!!úgy mentem oda, hogy mindenki azt mondta iszonyatos. Máshol csináltak már colonoscópiát és attól féltem ez is annyira iszonyatos lesz. Lidokainnal befújtak, betették a számba a támasztékot - persze közben oldalt feküdtem - és már lent is volt a cső. Becsuktam a szemem és szépen lélegeztem. Amikor fújták a levegőt, akkor öklendeztem, de nem volt vészes. Amikor kihúzta a csövet elkezdtem nevetni, hogy "Ennyi volt?". A lényeg, hogy ne pánikolj. Kapni fogsz levegőt és arra kell koncentrálni, hogy szépen lélegezz és ennyi.
2010. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!