Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházi tartózkodás esetén...

Kórházi tartózkodás esetén kiírhatja a háziorvos az állandó receptemet?

Figyelt kérdés

Frontint szedek, minden hónapban kiírja az orvos mint állandó receptet, csak igénylést kell bedobni. Most két hónapra befekszem egy pszichiátriára, ahol valószínűleg fognak adni gyógyszert. Amíg bent fekszem tud írni a háziorvos receptet? Egy ismerős igényelné, és elmenne kiváltani, volt már rá példa, csak akkor nem voltam kórházban.


A háziorvos "megtudja" valahonnan, hogy kórházban vagyok és ott gyógyszert kapok? Ha megpróbál receptet kiírni, nem figyelmezteti valahogy a rendszer, hogy én jelenleg X intézményben kapom a gyógyszert?


(Azért kérdezem, mert jó lenne egy kis "tartalék" Fronyó).



2015. jún. 3. 04:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a háziorvos felírja, de a patika nem fogja kiadni, az ő rendszere jelzi, hogy kórházi ellátás alatt áll a tajhoz tartozó személy.

Mi aósommal szívunk sokszor, mert reggel elhozom a kórházból, de nem tudom kiváltani a gyógyszereit, mert csak egy-két óra múlva jutnak el oda, hogy gépen kiírja az illetékes.

2015. jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogyan az első írta.
2015. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És ha kiíratom a receptet amíg bent vagyok, és miután kijöttem elmegyek kiváltani, akkor kiadják?


(addigra nyilván lesz mondjuk 2-3 recept és akkor azt különböző patikákban kiváltanám).

2015. jún. 3. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!