Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen indokkal lehet MRI-t...

Milyen indokkal lehet MRI-t csináltatni magamról?

Figyelt kérdés
Azért csináltatnám, hogy megbizonyosodjak róla, minden rendben van-e, vagy vannak rendellenességek, károsodások a szervezetemben.
2008. szept. 1. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

MRI-t szerintem komoly indok nélkül nem csinálnak, ellenben ma már vannak egyéb modern módszerek, amik kimutatják hogy a testnek mely pontjain vannak bizonyos elváltozások. A módszer neve sajnos most nem jut eszembe, de olyan, mint egy hőtérkép, persze ezt nem finanszírozza a TB, úgyhogy magánrendelőkben csinálják. Azt hiszem, a Budapesti Piac (vagy valami hasonló) ingyenes újságban szokott lenni, amit heti rendszerességgel bedobálnak.

Ezen kívül természetgyógyászati rendelőkben vannak hasonló szolgáltatások. Nézz körül természetgyógyászat témájú újságokban is.

2008. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam, amire gondoltam:

[link]

2008. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 1x nagyon beütöttem a fejem, (rácsaptam a kocsi ajtót)és elmentem dokihoz, hogy azóta eléggé fáj. Akkor küldött el MRI vizsgálatra. Szerintem egy orvost kérdezz meg neten, hogy hogy tudnál legegyszerűbben elmenni egy ilyen vizsgálatra.
2008. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 1. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a vizsgálat (MRI) elég drága, ha nincs panaszod, nem fognak elküldeni. Amúgy is nem az egész testről csinálnak felvételt, hanem ahol panasz van, ha egyáltalán szükség van MRI-re, mert van olyan eset, amikor a CT jobb megoldás. Menj el háziorvoshoz, ő tud csinálni általános kivizsgálást, labor, vérnyomásmérés stb. Vannak szűrővizsgálatok is, oda is el lehet menni, pl. tüdőszűrés, nőgyógyászati rákszűrés stb.
2008. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtam jól, persze, lehet az egész testről is MRI-t csinálni, általában rákbetegeknél csinálják, áttétkeresés miatt. De mondjuk ha fáj a fejed, akkor csak a fejet nézik, ha egyáltalán MR-re küldenek és nem CT-re.
2008. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sok pénzed van, csinálnak az egész testedről:-)
2010. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!