Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj a béltükrözés?

Mennyire fáj a béltükrözés?

Figyelt kérdés
Epém körül szúr és hasogat már napok óta, sokszor megyek WC-re, volt véres is a székletem. Ultrahangon már voltam, az nem mutatott ki semmi elváltozást. Anyukám el akar béltükrözésre küldeni, de én nagyon félek. Ha esetleg rákom van azt másképp nem tudják kimutatni? Semmiképp nem szeretnék tükrözést:(
2010. febr. 28. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2010. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudják másképp kimutatni a béldaganatokat, sem a jóindulatút, sem a rosszindulatút, de még a bélhurutokat és a bélgyulladásokat sem.

Ma már ez rutinvizsgálat, minden véres székletnél elvégzik. Alapos érzéstelenítéssel történik, és hidd el, hogy jobb, mint egy légcsőtükrözés, ahol attól féltem, hogy hol fogom venni a levegőt, ha a légcsövem tele lesz azzal a vastag tükrözőcsővel. És végül kaptam levegőt, hála a tündéri főorvosasszonynak, aki úgy megtudott nyugtatni a pánikomból a beavatkozás előtt, hogy az életemet is rábíztam volna.

Én átmentem az összes tükrözésen: légcső, vastagbél, végbél, gyomor

Amikor meg már "csak" az alfelem volt hátra (vastagbél, végbél), akkor már szabályosan örültem, mert ott nem kellett rettegnem attól, hogy hol kapok majd közben levegőt, azt tudtam, hogy érzéstelenítik, és ennyi. Viszont közben adódott egy olyan lehetőség, hogy a vastagbéltükrözést altatásban csinálják meg, magánrendelésen, így végül azt választottam. Az sem volt szörnyű, kb 30 percet aludtam, és utána sem voltak később panaszok. Előtte a béltisztítás volt a rosszabb, hidd el, pedig azt tartottam abban a helyzetben a legkevesebbnek, de az egészhez képest még az volt a legrosszabb, mert egész nap a wc-n ültem, és kellemetlen volt a sokórás f@sás.

Szóval ennyi, és nyugi! Jobb megnyugodni! Jó egészséget, minden jót Neked, és ne félj!


24/L

2010. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nagyon aranyos vagy!Altatásban fogják csinálni, csak attól meg azért parázok, hogy nehogy felébredjek közbe vagy valami. 24 éves leszek amúgy. Még egyszer nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2010. febr. 28. 14:28
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Nekem nem altatásban csinálták és elég sz@r volt. Ha beteg a beled akkor kimondottan fáj, ha nem beteg akkor inkább kellemetlen, megalázó érzés. De ki lehet bírni altatás nélkül is, nálunk a kórházban nagyon spórolnak az altatókkal, még nyugtatót sem kaptam, semmit. De kibírtam... tényleg a hashajtás borzasztó előtte, főleg a keserűsós. :-/
2010. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy ne félj, de annyira azért ne parázz! A fájdalom amit érzel szinte nulla.

Nem tudok mást mondani csupán, hogy baromira kellemetlen. Maga az érzés is kellemetlen, és persze a helyzet. Az ember kicsit megalázónak érzi, és kiszolgáltatott.

De ha már ott vagy, akkor olyan minden mindegy alapon hagy csinálják. (előtte jobban fogsz izgulni)

Én azért azt javaslom, hogy ha még csak pár napja állnak fenn ezek a tünetek, ne siess rögtön tükrözésre.

Lehet, hogy csak az epédnek tett be valami, és attól van. A véres széklet is lehet nagyon sok mindentől.

Persze ha napok múlva még mindig tart, vagy újra jelentkezik feltétlen menj el. Így megnyugszol Te is, és anyukád is, hogy semmi baj nincs.

2010. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Nekem decemberben volt alsó-felső tükrözésem. Semmit sem éreztem.Aludtam, mint a bunda. És, amikor felkeltem semmi bajom nem volt. Ne félj tőle, szerintem :)
2010. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha nagyon félsz, kérj altatást, mert alapból ébren csinálják.
2010. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Aranyosak vagytok:)Most egy hetet várunk, mert lehet, hogy az Ospamox mellékhatása miatt fáj, amit előző héten szedtem. Ha nem múlik, akkor kénytelen leszek menni:( Már annyira nem félek,hála nektek.
2010. márc. 1. 10:25
 9/16 katria válasza:
Gyakran fájt a hasam és a székletem sem volt rendben. Elmentem az orvoshoz, aki további kivizsgálásra küldött, eredménytelenül. Ezek után küldött el béltükrözésre, ami előtt egy béltisztítást kellett csinálnom. Ehhez is írt fel valamit, ha jól emlékszem a Picoprep volt az. Mindenesetre a hashajtás nem viselt meg annyira, mint a tükrözés.
2011. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
45%
Hát nekem már volt béltükrözésem és nem fájt csak kellemetlen volt nagyon :( olyan volt mintha egyfojtában WC-re kellet volna mennem de kibírtam felírt 1 gyógyszert és azt szedtem 2hétig és már el is múlt mert nekem is véres volt a székletem :)
2011. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!