Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egri Markoth kórház szülészete...

Egri Markoth kórház szülészete milyen? És utána a 3 nap?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy kinek milyen tapasztalata volt a kórházban? Ha nincs fogadott orvosod hogy viselkednek? Csak Látogatási időben jöhet be a férjem és az mennyi idő? 35hkm :)

Köszi előre a válaszokat :)


2015. jún. 13. 11:25
 1/2 alaszka válasza:
Szia! Én mindkét gyermekemet az egri kórházban szültem elsőt 2007-ben, másodikat 2011-ben, inkább az utóbbiról írnék neked, mert 2007-ben még nem volt baba-barát a kórház, az meg is látszott, de 2011-ben már egész más volt. Nekem fogadott orvosom volt, aki már nincs a kórházban, így én csak ezt a variációt tudom neked leírni. Mi is 35 km-re lakunk, nekem itthon elfolyt a magzatvíz este 8 körül, mentő vitt be, mert a férjem akkor ért haza nyakig olajosan. Majd jött utánam autóval, felvetek az osztályon, az ügyeletes megvizsgált, elküldtek zuhanyozni, már közben pár percenként voltak fájások, borotváltak, majd mentem a szülőszobára, minimális cuccot kivehettem a bőröndből, közben megérkezett a férjem, beöltözött, odaült mellém, jöttek a fájások, amikor is már felhívta a szülésznő az orvosomat, hogy jöjjön, addig mi szinte ketten voltunk a férjemmel, más épp nem szült akkor, a műtőben volt épp egy császár, ügyeletes doki annál volt bent, megérkezett a dokim, és kb. 20 perc múlva már tolófájások jöttek, éjjel fél 1 előtt 5 perccel született a kislányom. Rögtön betakargatták mellkasomra tették, így voltunk 3-asban egy jó 20 percet, mellre is tehettem rögtön, magunkra hagytak, ez nekem nagyon meghitt volt. Közben az orvos elkezdett varrni, addig még ott volt a baba velem, majd elvitték a gyerekorvoshoz, meg fürdetni. Engem átvittek az osztályra, mázlim volt tök üres szobába kerültünk, kb. fél óra múlva jöttek a ruhájáért, majd felöltöztetve, pólyázva hozták a kincsemet. :) Az egész éjjelt kettesben töltöttük, apa hazament. Még akkor éjjel jött nővér, aki bejelölte milyen ételeket kérek a héten, két menüből lehetett választani, jött szoptatási tanácsadó is, nagyon rendesek voltak. Látogatási időt nem veszik szigorúan, mehet a párod bármikor, van egy külön beszélgetős helység, olyankor a babákat be kell adni a csecsemősökhöz, látogatóval csak az üvegajtón keresztül találkozhat. Kaptam másnap szobatársakat, jól kijöttünk, ha egyikünk zuhanyozni ment, a másikunk nézett a babájára. De bármikor beviheted a csecsemősökhöz, én nem szívesen tettem, ott nem igazán néztek rájuk, csak ha valamelyik nagyon sírt. Persze általában alszanak. Zuhanyzó akkor még a folyosón volt, most nem tudom változott-e, de megoldható volt így a kimenetel. Minden reggel be kell vinni a csecsemősökhöz a babát és ott kell hagyni fürdetni, majd szólnak, ha lehet értük menni, minden nap megnézi őket orvos. Lehet hogy hosszúra sikeredett, ha van kérdésed még, nyugodtan tedd fel.
2015. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! :D Majd ha bejön a férjem látogatóba akkor manót megfoghatja vagy majd csak akkor ha megyünk haza? És pólyát vinni kell? Szülőszobán lehet kapni olyan hálóinget mait ott felveszel és abban születik meg manó vagy sajátodba kell?
2015. jún. 24. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!