Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek a tüdőben daganat...

Szerintetek a tüdőben daganat van?

Figyelt kérdés

Anyumat behívták tüdőszűrés eredménye után, mert találtak valamit.

Múlt héten volt CT vizsgálaton, a jövő héten pedig mennie kell, mert a tüdőben lévő vízből vesznek mintát.

Nagyon félek, esélyes a rák, jól érzem?


2015. jún. 25. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért kell a mintavétel, hogy ezt kiderítsék.
2015. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Lehet. De lehet tbc, tüdőgyulladás maradványa (ha foltot láttak) lehet szilikózis is stb.
2015. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tüdőszűrés után CT, aztán mintavétel. Jó eséllyel az. Mivel Anyumnak hívod édesanyádat, gondolom maximum tizenéves lehetsz. Így szerintem nem mondanak el neked mindent. A tüdőben lévő vízből nem szoktak mintát venni, hanem lecsapolni szokták, hogy ne veszélyeztesse a normális légzési folyamatot, így az életet se. Mintát leginkább szövetburjánzásból (daganat) szoktak venni...
2015. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezután a vizsgálat után, gondolom még biztosan lesznek más vizsgálatok is?

2015. jún. 25. 13:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tizenéves vagyok, hanem 38, és nem voltam jelen amikor visszahívták a CT vizsgálat után, így nem hallottam, hogy mit mondtak neki.
2015. jún. 25. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Engem is visszahívtak és CT-re is küldtek, de "csak" szarkoidózisom van, ami nem rosszindulatú folyamat és nem is mindig igényel kezelést.

Persze ezen kívül más is lehet, szövettani vizsgálattal lehet biztosra menni.

2015. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Beszéltem anyuval, mert tegnap annyira ideges volt, hogy nem sok mindent tudtam meg tőle.

A jobb oldali tüdejében látnak egy foltot, és körülötte két kisebbet:-(

Persze, próbálom őt nyugtatni, hogy minden rendben lesz, ne aggódjon, de úgy érzem legbelül, hogy nem lesz ennek jó vége:-(

Eddig arra gondoltam, hogy tüdőgyulladásból maradt esetleg vissza valami,mert télen sokszor beteg volt, olyan helyen dolgozik, ahol izzadva ment ki az udvarra árut pakolni.

De sajnos a két kisebb folt miatt úgy érzem, nem gyulladás lesz:-(

2015. jún. 25. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!