Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SPECT szívizotóp vizsgálat...

SPECT szívizotóp vizsgálat hogyan zajlik? Ugyebár azt olvastam hogy ilyenkor beadják a kontrasztanyagot. Utána pedig tejet kell inni, hogy az anyag jobban felszívódjon a szervezetben. Igaz ez? Mennyi időbe telik ez a felszívódás?

Figyelt kérdés

Ugyebár azt olvastam hogy ilyenkor beadják a kontrasztanyagot. Utána pedig tejet kell inni, hogy az anyag jobban felszívódjon a szervezetben. Igaz ez? Mennyi időbe telik ez a felszívódás? Csak azért, mert anyámat mikor vittem, alighogy beadták neki a szurit, és még a hirtelenjében büféből vásárolt dobozos tej is szinte a szájában volt, máris szólították, alig 5-10 operc telt így el. Elegendő ennyi idő ahhoz, hogy normálisan felszívódjon ez a kontrasztanyag, és megfelelő eredményt mutasson ki a vizsgálat, vagy el kellene esetleg érni egy újabb vizsgálatot?

Folytatás: Egy nővér olyan másfél órát jósolt a vizsgálat időtartamára, ehhez képest anyámat már olyan 20 perc után kiengedték azzal, hogy hazamehet, és a leletet is újabb 20-25 perc után a kezébe adták, negatív eredményekel... Pedig a szíve csak fáj neki, de így nem igazolódott az angina pectoris-a, de más sem... Mit lehet ilyenkor tenni?



#szív #izotópos vizsgálat #spect vizsgálat
2015. jún. 25. 19:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!