Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkaköri alkalmassági vizsgál...

Munkaköri alkalmassági vizsgálatnál tényleg lehet olyan, hogy fehérneműre vagy meztelenre kell levetkőzni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 17:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

A volt katonának üzenem:


A nőket sokal több megaláztatás éri,hiszen alul és felül is intim részünk van.


A legtöbb férfi katonaság alatt találkozott nemiszervêt érintő vizsgálattal csak,valaki akkor sem ,pl apám nemiszervét meg sem nézték,neki hátat kellett az orvosnak fordulnia farpofát széthúznia,nagybátyámnak fitymáját kellett hátrahúznia,de prosztata vizsgálat sehol sem volt.


Bár ott is ellenzem hogy tömegesen vizsgáljanak bárkit is,mert lehet téged nem,de sokak írták őket nagyon zavarta,rossz emlékük van erről.


A katonaságot azért is ítélem el,mert 1-2 év kiesés volt,se fizetés,se tanulás,anyagilag ez nehéz volt a családoknak és egy felesleges dolog,olyan kiképzést nem adtak ami ha valóban baj,háború tört volna ki segített volna,hadznos lett volna,Ahogy elmesélték kaja ocska volt,meleg víz az semmi stb...


Nekem jóval fiatalabb nálad az unokabátyám 30-as végén jár,neki trauma volt,megalázó.Mások is sokat panaszkodtak.



De ma már nincs katonaság, a nőket ha munkába álltak akkor is sokszor nőgyógyászati vizsgálatra kényszerítették(katonaságon nem volt testüreg vizsgálat,prosztata vizsgálatra gondolok,míg a nőgyógyászati vizsgálatnál a hüvelyedbe nyúlnak,mintát vesznek,merőben más hogy húzd hátra a fitymád,emeld meg a heréd vagy hogy kézzel és eszközzel benned nyúlkáljon valaki).


Ha férfi munkàba állt őt urológushoz nem küldték el,de a nőt nőgyógyászhoz igen!Hidd el egy nő intim részét jóval többször vizsgálják meg!



De attól hogy téged nem zavart a meztelen,tömeges vizsgálat,attól másokat nagyon is!


De katonaságot ne keverjük a munkahelyi éves vizsgálattal össze!


Munkahelyi vizsgálatnál igen is az alsónemű területét nem szabadna érinteni.

2015. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

De most komolyan a volt katonasságot,az esetleges szűrővizsgálatokat ne keverjük a munkaköri alkalmassági vizsgálatokkal,3 külön kategória.


A munkaköri alkalmasságinak arról kell szőlnia hogy aznadott munkakört el tudod e végezni.

2015. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Celtix ***** válasza:
75%

Az a nagy gond, hogy sokan emberfelettinek kepzelik magukat es el sem tudjak kepzelni, hogy az a rohadek doki nem mindenaron oket akarja kukkolni, hanem _szurovizsgalatot_ akar. Ha valakinek "megalazo", ha egy doki megvizsgalja, akkor veletlenul se szuljon gyereket, mert ott eleg gyakran vizsgaljak a szulesig.


Tenyleg nem ertem, mennyire lehet iszonyatos dolog, ha megvizsgalnak. Szamomra sokkal iszonyubb, ha _nem_ vizsgalnak meg es utolag derul ki, hoyg hat ez bizony megelozheto lett volna, ha akkor eszreveszik.


Egyszeruen veetkozd le a buszkesegedet es gondolj arra, hogy oka van a vizsgalatnak.


De vegulis nekem mindegy, lehet rajta gorcsolni, attol biztos jobb lesz. En befejeztem, van jobb dolgom is.

2015. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Ez egy összetett probléma. A negatív tapasztalatok miatt vannak a panaszok, és a kételyek. Minden az orvoson múlik (t.i. : a páciens érez-e okot panaszra, v. sem - a vizsgálat után). És valóban. A foglalkozás-egészségügyi vizsgálat arra irányuljon, hogy a páciens egészségügyileg alkalmas -e az adott munkakör ellátására. Nem indokolt összekapcsolni "puszta jóindulatból, a paci érdekében" összekapcsolni mindenféle rákszűrésekkel(kötelező jelleggel). Mert választhatóként belefér.
2015. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
65%-os te tökéletesen érted a mondanivalóm,igazad van!
2015. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Celtix!

Ha terhes vagy erre szakosodott orvoshoz fogsz vizsgálatra járni,szakorvoshoz!Ezt az orvoist te magad akár meg is választhatoid,de akár hogy kinél akarsz szülni azt is megválasdzthatod,ha pénzed van dönthetsz hogyan akarsz szülni stb


Tehát választhatsz orvost,szakorvoshoz mész,nem a házi vagy üzemorvos fog a bugyidba nézegetni és nem meztelenül fognak megvizsgálni!


Nagyon nem érted a lényeget!


Ha az orvos(üzem) olyan vizsgálatot akar aminek a munkahelyi alkalmasságodhoz köze nincs és nem arra szakosodott,vagy ráadásul még a beteg szeméremérzetet semmibe véve akarja elvégezni(mert a meztelen vizsgálat az bizony az)az etikátlan,megalázó.


Orvos is tanult betegjogot hogy diszkrétnek kell lennie,a beteg szeméremérzetére figyelnie kell,csak olyan mértékbe és annyi időre kelljen a pápciensnek levetkőznie ami az adott vizsgálathoz elvégzéséhez szükséges stb.Ha ezeket nem tartja be akkor sokakat sért meg.

2015. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottam még olyanról hogy a felülről derékig való vetkőzésnél jobban le kellett volna meztelenedni.

Max felül hogy meg hallgasson. De ennyi. Még nadrágot cipőt sem vetetnek le sehol.

2015. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Teljesen igaza van annak, aki helyteleníti pl. a nőgyógyászati citológiai vizsgálatot irodai munkakörhöz. Nem is értem, miért kötelezik az embert erre. Tudnillik, irodai munkához nem látom az összefüggést ennek létjogosultságára. Mert egy prostituáltnak, örömlánynak megértem, hogy kötelező, hiszen "szakmájába" vág. S mi van akkor, ha valaki még szűz? Értem, hogy akkor is valahogy el tudják végezni a vizsgálatot, egyebek, de akkor jószerivel értelmetlen, hiszen nincs szexuális kapcsolata, amitől esetleg elkaphatná a vírust. Nem él rendszeres nemi életet, nincs partnertől elkapható veszély sem. Az ilyen pl. mit tegyen? Hiába mondaná meg az orvosnak, hogy ez az igazság, a következő vizsgálatnál újra és újra bizonyítania kellene ezt. Nemrégiben találkoztam ezzel a lehetőséggel, hogy a mai világ lazasága ellenére vannak még, akik szűzek maradnak, talán dacból, talán elővigyázatosságból, talán betegség miatt, talán a gyógyszerük elfojtja bennük a nemi akaratot, vagy régetn átélt traumatikus élmény miatt stb. Velük mi a helyzet? Kitenni magukat egy felesleges tortúrának, csak azért, mert egyek a millió közül?! Szóval akárhogy is, de értelmetlen ezt kérni. Aki rendszeres szexuális életet élt vagy él, azoknál rendben van, de náluk sem az alkalmassági vizsgálat keretében, hanem azért, mert ők akarják, nem pedig, hogy kötelezik rá őket. Csak azért, mert feltételezik, hogy ma már 13 évesen akár már nemi életet él, attól még ez nem igaz mindenkire. Mi van azzal a kisebbséggel, aki nem teszi? Nincs rájuk írva. Szóval felesleges traumát okoznak az ilyeneknek, csak azért, mert feltételezik általánosságban, hogy x kor felett már mindenki nemi életet él. Pedig nem. Van, aki soha nem fog a fenti okok valamelyike miatt. Éles vitát folytattam egy ismerősömmel Messengeren, aki ilyen cipőben jár, és igazából nem értettem, ilyenkor mi is van. Egyedül abban tudtam állást foglalni, hogy irodai munkakörnél szükségtelennek látom a citológiát, ez a személyes véleményem, de többet nem tudtam mondani.
2019. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
Szerintem is etikátlan, ha nőgyógyászati leletet kérnek orvosi alkalmassági vizsgálathoz - irodai munkakörhöz. Ugyanis nem prostituáltként dolgozna az ember, náluk indokolt az ilyen vizsgálat, de egy általános irodai munkán nem.
2019. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Igen lehet!
2023. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!