Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megcsípett egy darázs a...

Start12 kérdése:

Megcsípett egy darázs a talpamon tegnap délután, és nem múlik a dagadás. Valaki? Többi lent.

Figyelt kérdés
Megcsípett tegnap délután a strandon egy darázs, Meg ittam akkor rögtön egy Kalciumot rá 2 órára még 1et elég durván bedagadt a teljes lábfejem. Este egy jégakut erősítettem a talpamra, mikor reggel felébredtem még mindig erős a duzzanat és nem tudok ráálni sem. Egész nap jegelem, Kalciumot iszok de nem múlik a duzzanat. valaki? mit tehetek ilyenkor?
2015. júl. 17. 17:32
 1/8 szamo77db ***** válasza:
Keresd fel a háziorvosodat!
2015. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Péntek délután már nincs háziorvos.
2015. júl. 17. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 napig volt bedagadva 2 hete. Nekem is a talpamat csípte meg a darázs a strandon. :)
2015. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jéézusom, és hogy bírtad ki addig? mit tettél, hogy enyhűljön a fájdalom, és a viszketés? te sem tudtál ráálni a lábadra?
2015. júl. 17. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére a fájdalmom, miután megcsípett, elmúlt 2-3 óra múlva. Aztán semmi. Utána bedagadt, éjjel meg arra ébredtem, hogy viszket mint a fene, meg fáj egyszerre. Úh szétvekartam a lábam. Fenistillel kentem be, az valamicskét használt. Aztán utána már csak viszketett, nem fájt.

Amúgy meg elég rosszul nézett ki, az egyik lábam bokától majdnem 2-szer akkora volt mint a másik. :)

2015. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kalcium tablettát vagy pezsgőtablettát (azt lehet élelmiszerboltban kapni) vegyél be. Az ajánlott bevitellel ne törődj (ne lehet túl adagolni) és tolj be nyugodtan 2000mg-ot.

Ha orvoshoz mennél jó eséllyel elsőnek ő is ezt csinálná.

2015. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kálcium az jó, meg ecetes borogatás. Az lenyugtatja:)
2015. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szamo77db ***** válasza:
Figyelj, ügyelet van, oda el lehet menni. Kéne, hogy lássa orvos!
2015. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!