Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szoktak hasmaszazzsal gyógyíta...

Szoktak hasmaszazzsal gyógyítani akármilyen puffadást vagy hasonlót orvosilag?

Figyelt kérdés

Ez csak elméleti kérdés vagyis csak érdekelne hogy van-e ilyen egyáltalán?

Előre is köszi! :)



2015. júl. 20. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen,sôt olyat is láttam már,hogy hasmasszázzsal valò "fogyòkůra"..
2015. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy van orvos, aki például: 2 héten át, napi 2 órában simikézi a beteg hasát, hogy múljon a puffadás.


Egy természetgyógyász vagy masszőr igen, mert fizetsz érte...

2015. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Babáknál már hallottam ilyenről, van is hozzá hasmasszázskrém.

[link]


Ha hasfájós lenne a babám biztos kipróbálnám. Egyébként mégy nagyanyám mesélte amikor anyukámnak kisbabakorában fájt a hasa, a karjára hasra fektette és dörzsölgette a hátát derekát. A "bántó szelek" :D távoztak és utána megnyugodott és nem volt már baj :)

2015. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen. Sőt, szorulást is. Okleveles gyógymasszőr (nem frissítő masszőr meg hasonló!) orvosi utasításra és felügyelettel végezheti.

Enyhébb változata valóban ismert a babamasszázsban és eredményesen alkalmazható.

Aki simikézésről beszél, annak kevés fogalma van róla.

2015. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Egyebkent azert is kerdeznem mert ismerosom ilyen tunetekkel ment orvoshoz es attol rettegett hogy ott majd lefogjak es felmaszirozzak a gyomrat a szajan! Ezutan mar kivancsi lettem a valosagra. :)
2015. júl. 21. 01:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Miután már Te is múlt időben beszéltél az ismerősöd esetérő, bizonyára tudod, hogy nem úgy történt. Sajnos gyógyszerközpontú térsadalomban élünk, ezért az orvosok nagy része nem is szokta a gyógyszerek helyett az altarnatív gyógymódokat javasolni. Mindenesetre a kérdésedre a válaszom:


A hasmasszázs székrekedés, puffadás, a hasizmok gyengesége esetén hatásos. Habár a hasmasszázs a svédmasszázs egyik része, mégsem végezhető svédmasz

szőri képzettséggel. Ennek oka, hogy a hasmasszázs közvetlenül a vastagbélre hat. Kizárólag szakképzett gyógymasszőr végezheti, és ő is csak a kezelőorvossal egyetértésben, illetve előírására. Ez a mély hasmaszszázs nem tévesztendő össze az akár laikus által is végezhető egyszerű, nyugtató hatású simításokkal, amelyek csak a test felszínes rétegeire hatnak.


Azt persze bárki végezheti, még az anyuka is szokta amikor fájlalja a gyereke a pociját! És működik! :)

2015. júl. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, te is szépen tudsz ctrl c-vel másolni a forrás megadása nélkül, de ahogy látom, elég sokan lopják ugyanígy a Wikipédia szövegét...
2015. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A Wikipedia szövege "nyilt tartalmú", azaz "nem megszorító szerzői jogi feltételekkel" (tehát szabad licence) kerül publikására, amik kifejezetten engedélyezik az információ másolását.


A szabad licenc másként szabadon felhasználhatót is jelent, így a tartalom felhasználása nem minősül lopásnak.


Úgy gondolom ha valaki ismeri a választ - de nincs kedve és/vagy ideje leírni századszorra is azt, amit már valaki más is megfogalmazott és eltárolt - és segítő szándékkal a kérdező tudomására juttat, kevésbé érdemel cinikus és minden jogi alapot nélkülöző kritikát, mint az akinek fogalma sincs arról, hol is keresse a kérdésére a választ.

2015. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastad el figyelmesen a nyílt tartalmat. A másolás csak forrásmegjelöléssel és a szerzők feltüntetésével legális. Anélkül bizony ugyanúgy lopás. (Elég jól tudom.)
2015. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Be kell, hogy lássam tévedtem.

A nyilt tartalmat elég figyelmesen elolvastam, csak rosszul értelmeztem. A Wikipediaból idézett tertelom közzétételét a felhasználási feltételek tartalmazzák, melyben egyértelműen "pirossal kiemelve" szerepel, hogy internetes továbbterjesztés esetén fel kell tüntetni az adott szócikkre hivatkozó linket a szövegben!


Akkor én ezt most utólag megteszem:


[link]


Mentségemre szolgáljon, hogy nem szándékoztam idegen tollakkal ékeskedni, mivel - gyógymasszőr lévén - az idézett szócikk tartalmával már korábban is tisztában voltam és pusztán "lustaságból" nem a saját szavaimmal fogalmaztam meg.


Tehát most, hogy túl vagyon a jogi vitafórumon, akkor röviden ismét válaszolva a kérdező által velvetett problémára elmondhatom, a haspuffadás masszázzsal kezelhető, melyet számos esetben magam is alkalmaztam az évek során.


Remélem most már korrekt a hozzászólásom!?

2015. júl. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!