Hálapénzt adni?

Figyelt kérdés

engem az érdekelne hogy műtét előtt vagy utána kell-e hálapénzt adni?

illetve hogy mennyit kell adni a lágyéksérv műtétért?



2015. júl. 26. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Mivel a havonta befizetett TB-járulék nem az egészségügy elkülönített kasszájába folyik hanem adóként a közösbe, ahonnét magánzsebekben landol, ezért merül fel a hálapénz kérdése. Valamint a befizetett TB-járulék kórházak helyett stadionokra fordítódik, hisz az szükséges a kórházi dolgozók munkakörülményeinek javításához és ahhoz hogy minden kórházban legyen légkondi.

Próbáld meg visszakövetelni az eddig befizetett TB-járulékodat és abból adj annyi hálapénzt amennyit reálisnak látsz. A többiből végy magadnak kórházi kaját, stb.

2015. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Halapenz neveben ott a megoldas. Semmit nem kell! De ha halas vagy valamiert es ezt ki is akarod mutatni, akkor mindenkinek szive-joga annyit- es olyat adni, amit gondol.


Elore sosem adjuk oda, mert az nem hala (hiszen meg nem tortent semmi es nem is biztos, hogy sikerul a beavatkozas), mint inkabb megvesztegetes annak remenyeben, hogy ezzel kikenyszeritjuk a gondoskodast es torodest.


En akkor adnek valamit is, amikor visszamennek kontrollra. Ha idokozben kiderult, hogy minden rendben megtortent es kesobb sem jelentkezik semmi gond. Persze ilyenkor mar sokan feleslegesnek gondoljak, pedig a halanak pont akkor van ideje, amikor mar van mit meghalalni. Mondjuk egy sikeres gyogyulas egesz jo indok, de ahhoz elobb meg kell gyogyulni.

2015. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell; hanem adhat aki akar. Én varratszedés után adtam 35.000 Ft-ot. Semmiképp se előre adj; csak műtét után ha akarsz

kérni nincs joga.

2015. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Ami itt Magyarországon megy, az a vesztegetés körébe tartozik. Már orvosi beavatkozás előtt "hálapénzt" várnak az orvosok, a beavatkozás minőségétől függetlenül. Ez illegális, de mivel korrupció van az egész országban, mindenki leszarja.
2015. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérni nem kérhet; utólag adhat aki akar. Így szól a szabályozás! Ha én így szeretném megköszönni a munkáját mert megérdemelte ahhoz jogom van. A rezidens szövetség véleménye meg engem nem érdekel.
2015. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Többiek 30ezret adtak; más orvosnak; ahhoz igazodtam.
2015. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!