Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudok jogosult lenni...

Hogyan tudok jogosult lenni orvosi ellátásra Budapesten ha bejelentett lakcímem csak vidéken van, de Pesten élek albérletben, de nem akarnak bejelenteni ideiglenesen?

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 01:01
 1/8 A kérdező kommentje:

Szakorvosra gondolok nem háziorvosra.

Azzal nincs probléma szerencsére.

2015. júl. 27. 01:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Jogosult vagy rá, mint mindenki minden szakrendelésre, lakhelytől teljesen független a szakellátás.
2015. júl. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. Ez nem igaz, mindenhol szigorúan van, hogy csak Bp. lakcím, sőt csak kerületi.

Én úgy oldottam meg, hogy bementem háziorvoshoz, hogy ez van, nem akarok bejelentkezni, felírt, fogadott, ha ő ír beutalót szakrendelésre, akkor fogadnak, amúgy nem.

2015. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak akkor veheted igénybe az ingyenes szakrendelést ha van ideiglenes lakcimed ennek hiányában csak magánrendelésen tudsz vagy az állando lakhelyed szerintin
2015. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3: Én a III., V., VIII., IX., XI. kerületi szakrendelőkbe járok, még 5-10 évvel ezelőtt is rákérdeztem biztonságból mindig, de már akkor is csodálkoztak, mert 1989 óta nincs már körzetesítés, nem számít, hol lakom.
2015. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: Akkor itt a XIII. kerültben, sőt Zuglóban is még 1989 van, mert szigorúan csak akkor fogadnak ha kerületi vagy, vagy ha kerületi házidoki beutal. Amúgy elküldenek a fenébe.
2015. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Majd megpróbálom én is. Bár az nincs nekem közel, nem ésszerű odáig elmenjek.
2015. júl. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát én bárhová elmennék,de eddig mindenhonnan elzavartak :)
2015. júl. 28. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!