Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vért fognak venni belőlem és...

Vért fognak venni belőlem és félek. Fájni fog?

Figyelt kérdés
csutortokon vert fognak venni tolem(mert valoszinu hogy elutazunk a csaladommal valahova) és nagyon félek. Tavaly is voltam vérvételen, és már akkor sírtam amikor készítették elő a tűt!:( tudom,hogy muszáj de félek hogy fájni fog. Csutortok reggel éhgyomorra megyunk anyuval aki elkiser. Esetlek tudtok tippeket mondani hogy elotte mit csinaljak,hogy ne izguljak (es ne sirjak mert az mar egy kicsit ,gáz' lenne ha sirnek 12 évesen megint?!) vagy kell e előtte csinálni valamit. Előre is köszönöm az értelmes valaszokat! 12/L

2015. júl. 28. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem nézek oda :)
2015. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
En sem szoktam oda nezni, de amikor mar a hajlatomat fertotlenitek elotte akkor mar biztos elkezdek sirni,mert felek a tűszúrástól:(
2015. júl. 28. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Rettentően fog fájni. :D
2015. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is igyál vizet előtte (azt lehet még az éhgyomros vérvételnél is, ráadásul könnyebben le tudják venni).

A másik gondolj arra, hogy tulajdonképpen az egész stressz, amit okozol magadnak több napon keresztül, az egy fél perces dolog miatt van, aminek ráadásul a legszarabb része, 1 másodperc, amikor beléd szúrják, utána már nem fáj. De maga a beszúrás sem nagy dolog, ráadásul vérvételnél a legvékonyabb tűt használják.

Én idén adtam életemben először vért, családtagnak kellett muszáj volt. Na az a legvastagabb tűvel veszik, és ott is csak a szúrás maga az ijesztő, 1 másodperc, utána semmit gond.

2015. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én mindig végignézem ahogy beleszúrja a tűt,belecsavarja a kémcsövet a tű végén lévő hengeres izébe..és nézem ahogy telefolyik a kémcső.:DD Egyébként nem fáj,sőt,alig lehet érezni,nyugi! :) 15/L
2015. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne arra koncentrálj, hogy hol vagy és mi fog történni.


Én az ablakon szoktam kifele nézelődni, vagy az órát nézem. Bár nekem elég könnyű elterelni a figyelmemet. De akár zenét is vihetsz be, szerintem megengedik, hogy bedugd a füledbe.

Sírni tényleg ne sírj, lesznek még ennél fájdalmasabb dolgok is az életben.

2015. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig kiválasztok egy zeneszámot és fejben azt éneklem :D:D

Pedig cukorbeteg vagyok, 8 éve vesznek tőlem vért, mindig jól szórakoznak, hogy magamat szúrom, de hogy más szúrjon, azt nehezen viselem.

2015. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Pikk pakk kész leszel ne félj.:)

Én többször is voltam már,szintén félek a tűktől de nem volt semmi gond,csak kis ideig fájt. Ha nem valami kezdő kis orvostan hallgató fog vért venni tőled,akkor nincs okod az aggodalomra.

Sok sikert csütörtökre :)

2015. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne szegyeloskodj es szolj a noverkenek, hogy felsz picit es akkor biztosan odafigyelobb lesz. Amugy fajni nem fog, csak egy kis csipest fogsz erezni amikor megszurnak es az is csak egy pillanatig tart, magat a ver levetelet nem is erzed.
2015. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem rosszabb a strandon mezitlab ralepni egy barackmagra, vagy belelepni egy soroskupakba :) Ne izgulj pici lany!
2015. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!