Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pedagógus (tanári) munkakör...

Pedagógus (tanári) munkakör betöltésénél az éves egészségügyi alkalmassági vizsgálatnak miért része a nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy évente egyszer ajánlott elmenni nőgyógyászati vizsgálatra akkor is, ha látszólag nincs probléma. Ezen saját érdekemben részt is veszek.


De az üzemorvos miért kér nőgyógyászati leletet ahhoz, hogy valaki taníthasson?

Szerintem ennek a területnek semmi köze a tanítási munka ellátásához.


Kérnek leletet tüdőszűrőről - OK.

Kérnek leletet nőgyógyászati szűrésről - miért is?

Nem kérnek leletet pl. bőrgyógyászati szűrésről, pedig a bőrbetegség jobban megfertőzhet egy gyereket...


Mi van, ha az üzemorvosnak NEM adom át megtekintésre a nőgyógyászati leletemet?


2015. aug. 2. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
az iskola csak biztosra megy , hogy a tanítónéni év közben nem megy el mondjuk méh nyak rák miatt betegálomlányba!!!egyébként az orvos kérte és nem az iskola!
2015. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát nyugodtan lehet a gyerekeket fertőzni bőrbetegségből kifolyólag, csak a tanító néni dolgozzon??? :)
2015. aug. 2. 17:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a férfiaknak miért nem kell akkor a nekik megfelelő szűrésről papír? És itt gondolok az idősebb 40-50+ évesekre elsősorban, akik szintén érintettek lehetnek azon a területen ...
2015. aug. 2. 17:53
 4/6 anonim válasza:

10 éve vagyok pedagógus pályán, 3 helyen is dolgoztam, mindenhol kötelező volt az évenkénti alkalmassági és a tüdőszűrő, az egyik helyen még a bőrgyógyászat is, de semmi más. Még nem is hallottam ilyet, hogy nőgyógyászati szűrés kell a pedagógus munkakörhöz. Ha nem érezném ki kérdésedből a teljesen jogos felháborodást, akkor most próbálkoznék egy nagyon gyenge és rossz élccel, hogy hol a csudában fogsz tanítani te?!

Elvileg kapunk év elején egy beutalót a sulitól a kis könyvünkkel együtt , amin beikszelik, hogy milyen terhelésnek vagyunk kitéve. Az üzemorvos szerződésben van a sulival, ahol dolgozol, kérdezd meg a munkaadódat, hogy mi a túróért van szükség nőgyógyászati szűrésre, ugyanis ha ő nem kért ilyet,és nem írja elő semmilyen rendelet (márpedig nem írja elő!), akkor az üzemorvos nem kötheti az alkalmas minősítés megadását a nőgyógyászati lelet meglétéhez, legföljebb javasolhatja, hogy menj el egy szűrésre.

(Ezzel az erővel el kéne küldeniük onkológiára, fül-orr-gégére, neurológiára, kardiológiára, endokrinológiára, urológiára stb., ha már mindenáron az lenne a céljuk, hogy év közben ne menjen el valaki betegállományba daganatos megbetegedés miatt)

2015. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb választ!

Végre valaki, aki érti a kérdésem lényegét.


Nálunk ez úgy néz ki, hogy 3 héttel az üzemorvosi ellenőrzés előtt szóban jelzi felénk az igazgató, hogy jön az üzemorvos és mikről kér papírt: tüdőszűrés, és nők esetében nőgyógyászati vizsgálat.


A kis könyvet már évek óta nem láttam...


Te írtad ezt:

"... legföljebb javasolhatja, hogy menj el egy szűrésre."

Lehet, hogy az orvos csak javasolja, és az igazgató meg úgy adja tovább, hogy kell???


Most ez évben NEM viszem el róla a papírt és ott helyben megkérdezem az orvost, hogy miért kell ez, és pl. bőrvizsgálatról nem?

Ez miatt a tanítás alól fel nem függeszthetnek szerintem.


Én igenis úgy gondolom, hogy ez még az üzemorvos előtt is az én saját privát dolgom, mivel nem olyan munkakörben dolgozom, ahol kötelezhetne erre.


Az a baj, hogy a többiek egymás közt halkan lázonganak, közben meg parancsszóra hozzák a papírokat.

2015. aug. 8. 12:05
 6/6 anonim válasza:

Lehet, hogy ez van a háttérben, amit írsz, hogy az orvos javasolta az igazgatódnak a nőgyógyászati szűrést, és ő így adta tovább.

Biztos én is megpróbálnék egy ilyet, amit te tervezel, hogy megjelenek az üzemorvos előtt a nőgyógyászati lelet nélkül. Így legalább kiderül, hogy kötelező-e vagy csak javasolt, és ha kötelező, akkor miért?


Ez a csöndben morgolódás, de az igazgató/fenntartó előtt meghunyászkódás úgy tűnik népbetegség a pedagógusok között, nálunk is hasonló a helyzet.

2015. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!