Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyetemre beiratkozóknak...

Egyetemre beiratkozóknak mikortól jár a TB?

Figyelt kérdés
Augusztus 27-től iratkozok be nappali képzésre, elméletileg jár majd a TB támogatás, de pontosan melyik dátummal kezdődően? Mennyi az átfutási idő? Korábban magamnak kellett volna pár hónapig a TB-t fizetni, de ez elmaradt, azt hallottam, akkor kell visszamenőleg fizetni ha orvoshoz megyek és jelzik a NAV felé. Ebből mi lehet igaz, azóta nem jártam orvosnál, most akkor nem fizettetik ki azt a 2-3hónap csúszást vagy majd elszámlázzák ha elkönyvelték a nappalis jogviszonyt?

2015. aug. 14. 16:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát konkrétan az elmaradt 2-3hónapot kifizettetik így is úgyis ha az egyetem miatt jár majd a TB. Vagy csak akkor fizettetnék ki ha addig elmennék orvoshoz és utána néznek a dolognak?
2015. aug. 14. 16:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp ki kell fizetni.
2015. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha most mennék orvoshoz annak felszámolnának pluszban ellátást és még az elmaradás? Tehát ha már a támogatás élni fog és elmegyek orvoshoz akkor azért nem fizetek csak az elmaradásért?
2015. aug. 14. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért mondták, hogy csak akkor kell fizetni ha orvoshoz mész, mert anélkül tényleg kicsi az esélye, hogy kibukjon a tartozásod.

De nincs olyan, hogy elfelejtik stb., a NAV-nál tökéletesen nyilván van tartva, hogy mettől meddig milyen alapon járt, illetve nem járt, szóval a tartozásod biztosan él a rendszerben. Azzal jársz a legjobban, ha önként jelentkezel befizetni, akkor nincs bírság.

2015. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!