Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fájdalom-ambulancia, neurológi...

Fájdalom-ambulancia, neurológiai kivizsgálás vagy fejfájás -centrum (zsibbadás, végtaggyengeség, koncentrációs zavar esetén)? Részletesen kifejtve alább.

Figyelt kérdés

Hétfőn mentőt hívtak hozzám. Képtelen voltam járni, de azt is többször meggondoltam, hogy a karomat mozdítsam-e. Amikor rám talált az ismerősöm, nem volt már tiszta a tudatom. Nehezemre esett válaszolni. 1-2 szóval válaszoltam mindenre, akik akkor láttak, azt hitték, alkohol/drog/gyógyszer hatása alatt állok. Nem néztem senkire, mert a fejmozgatás is túl nagy erőkifejtésnek bizonyult. Percek teltek el és a körülöttem lévő hangokat egyre elmosodóttabbnak hallottam. Mégis végig ébren voltam.

A mentősökre támaszkodva jutottam el a rohamkocsiig, de a mai napig nem állt össze a kép, nem kizárt, hogy közben el is ájultam. Nem láttam, kik voltak ott, csak magamra figyeltem(már amennyire képes voltam).

Kedd este pedig kimentem a kutyával, majd nagyjából 300 m után egyre gyengébbnek éreztem magam. Megismétlődött a szerdai, bal oldali nyomásérzés a fejben. Aztán a bal tenyeremben (könyöktől tenyérbe sugárzó) forróságot éreztem. Ezzel egyidőben a lábaim annyira legyengültek (a bal határozottabban), hogy kénytelen voltam lefeküdni. (örültem, hogy nem forgalmas helyen tört rám, mert utálok a figyelem középpontjában lenni, na meg szerencsére már félhomály volt.) Hanyatt feküdtem. Eddig nem nagy ügy, előfordul -gondoltam-, pár perc és mehetünk tovább.

Csakhogy: 21h előtt gyengültek el az izmaim, forróságot éreztem és pár perccel éjfél után voltam otthon újra... Zavarodott voltam. Végig magamnál voltam, éreztem, hallottam a körülöttem lévő világot, de a belső világom darabjaira hullott. Legalábbis így tudnám leírni azt a helyzetet. Mélységesen csalódtam magamban. Hol van az az életerős, sportmániás, táncoskedvű, kiegyensúlyozott, 27 éves, külsőre is sportos nő, aki Félévvel ezelőtt voltam? (a 2 bénulásos történés előtt -májusban volt először)


Gimi óta csupán 3x kellett felkeresnem a háziorvost, tegnap mégis úgy beszélt, mintha hobbim lenne a tünetek kitalálása es az önsajnáltatás. A sürgősségi orvos javaslata ellenére sem kaptam beutalót tőle a fejfájás -centrumba, sőt, a teljes igazság az, hogy semmilyen segítséget nem adott. Nem vett komolyan, nyilván pszichés problémának könyvelte el.

Mit tehetnék most? Úgy érzem, sarokba szorítottak.



#zavartság #migrén #mentő #beszédzavar #érelzáródás #forróságérzet #Féloldali bénulás #ájulásközeli állapot #gyenge végtag
2015. aug. 15. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Menj el az orvoshoz, de 90% hogy konverziós zavart fog megállapítani. [link]
2015. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
voltam MRI vizsgálaton. Liquor-elvezetési elégtelenség.
2015. aug. 30. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!