Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova fordulhatok panasszal,...

Hova fordulhatok panasszal, ha a helyi patikában tájékoztatás helyett kioktatást kapok durva hangnemben?

Figyelt kérdés
Történt a minap, hogy a patikában érdeklődtem egy gyógyszer felől, hogy mégis mire jó. Először is a gyógyszerész ügyet sem vetett rám, mert a szeretőjével volt elfoglalva. Az egyik alkalmazott robogott ki, és szinte letámadott durva hangon, hogy azt a doktor úr tudja a legjobban, hogy mire jó az a gyógyszer, én ne okoskodjak, nem kell nekem mindent tudni. Nyilvánosan megaláztak több ember előtt, és továbbra is tanulmányozom a betegtájékozatót, mivel érthető választ nem kaptam a kérdésemre. Hova forduljak panasszal? Én nem szeretnék még egyszer nyilvánosan megalázott lenni. Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 19. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

[link]

amúgy nincs másik patika?

2015. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
A net annyi mindenre jó. Többek között egy adott gyógyszer leírását is meg lehet találni.
2015. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell másokat saját szakmájukat illetően kellemetlen helyzetbe hozni. A patikusok többnyire buta emberek szoktak lenni (az okosabb elmegy festőnek: Rippl Rónai, Csontváry), ők beszajkózzák, ami le van írva, gondolkodni nem tudnak, logikusan gondolkodni pláne nem.
2015. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Tájékoztatási kötelezettség


70. § (1) A gyógyszer-kiskereskedelmi tevékenységet folytató üzlet a 68. § (2) bekezdés b) pontjában foglaltakon túl köteles a fogyasztók számára nyitva álló helyiségében az általa forgalmazott valamennyi gyógyszer - forgalomba hozatali engedélyében meghatározott - betegeknek szóló tájékoztatóját nyomtatott formában is közvetlenül hozzáférhetővé tenni oly módon, hogy a vásárló, fogyasztó a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatos információkhoz a vásárlásról szóló döntését megelőzően is hozzájuthasson.


(2) Az üzlet - a működését meghatározó üzletszabályzatban - köteles kijelölni azt a feladatkörében eljáró személyt, aki a 66. § (2) bekezdése, valamint az (1) bekezdés szerinti tájékoztatás fogyatékos személyek, illetve segítségre szorulók számára is hozzáférhető és értelmezhető megszerzéséhez megfelelő segítséget nyújt."


Az információs pulton valamennyi gyógyszer betegtájékoztatója előhívható. Azt, hogy a receptre felírt gyógyszer mire való, az orvos hatáskörébe tartozik elmagyarázni.

A gyógyszerész a kockázatokról, mellékhatásokról, helyettesíthetőségről, esetleges gyógyszerkölcsönhatásokról ad felvilágosítást. "Öngyógyítás" esetén adhat tanácsokat a megfelelő (vény nélküli) gyógyszerek kiválasztásához.


Nem tudom, hogyan hangzott el a kérdésed (és vajon miből látszott, hogy a gyógyszerész a szeretőjével volt elfoglalva, nyilvánosan k.féltek?), nem jellemző ez a hozzáállás a patikákban, pláne mindenféle ok, előzmény nélkül.

A felügyeleti szervek egyébként itt találhatók:


[link]

2015. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 van ahol csak szimplán kőbunkó a patikus


ahol én lakom (vidéki kisváros) max 10 perc sétára 5 patika van

ebből 2-be akkor sem teszem be a lábam, ha a halálomon vagyok, mert olyan bunkó a patikus - és nem én vagyok a környéken az egyetlen, aki így van vele

de van olyan patika is, ahol pl az a bajom, hogy kérek pl probiotikumot, fájdalomcsillapítót stb. közölve, hogy mi a pontos bajom, erre megkérdezi, milyet adjon...honnan tudjam? nincs tévém, nem nézek gyógyszerreklámokat, és ha tenném se az alapján vennék gyógyszert, ő meg 5-6 évig ezért tanult - ide se szívesen járok

2015. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-ös, azért furcsállom, mert ilyen szöveg, hogy "ne okoskodjon" a vásárló, tényleg nem jellemző. A szeretőre történt utalásból arra következtetek, hogy van amúgy is ismeretség/konfliktus, és némileg eltúlzott a történet. Bunkók persze vannak mindenhol, nem szakmafüggő.

Az, hogy megkérdezik, milyet akarsz, hát...láttam már itt olyan kérdést, hogy hol lehet feljelenteni a patikust, mert a kérdező köhögéscsillapítót kért, és Stodalt adtak neki. Otthon rájött, hogy ez homeopátiás készítmény, és végtelenül fel volt háborodva...Neki az volt a baja, hogy nem kérdezték meg, milyet akar, jó-e homeopátiás cucc. Na, akkor igazodjon ki a szerencsétlen patikus, hogy ki mit vár tőle:-)

Egyébként nyugodtan kérdezz vissza, hogy milyen van. Meg lehet adni paramétereket, hogy pl. olcsó legyen vagy eredeti, nem utángyártott cucc, könnyen lenyelhető, hosszú hatású, ne irritálja túlságosan a gyomrodat stb, stb, én ezt a kérdést jószándékúnak gondolom, nem butaságnak.

2015. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem típust akart, mármint,hogy homeós vagy nem, stb hanem azt, hogy név szerint mondjam meg, mit akarok...a többi paramétert előzetesen közöltem: mármint, hogy mi a bajom, ár-érték arány jó legyen ill, hogy mit szedek még azt is tudta (egyik esetben még a vényt is ott váltottam ki) ;)
2015. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!