Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek? Kislányom hajában...

Mit tegyek? Kislányom hajában reggel tetűt találtam. Nittyfor-ral indítottunk. A dögök elpusztultak, de a serkék közül maradt ropogós, vagyis élő.

Figyelt kérdés
Délután már Nix-et is bevetettem,azt hittem sikerrel,de még mindig van életben serke! Mit csináljak,itthon nem tarthatom mert nem beteg.ezt mondta a védőnő,meg a tanárnő. Mi van ha reggelre megint ott lesznek a mászkáló undormányok?? Már teljesen el vagyok keseredve!! Segítsetek kérlek!
2008. szept. 8. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egész osztályt kezelni kellene! Lehet tudni, hogy kitől, honnan indult ez az egész? a nittyfor egy időre védelmet jelent, és próbáld meg leszedni az összes serkét! bele telik "egy kis" időbe, de nekem is sikerült!
2008. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

hosszú haja van,sajna reggel óta .szó szerint megállás nélkül szedem,és még mindig van :(

Fizikai képtelenség mindet kiszednem :(

2008. szept. 8. 19:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Légy erős,van hogy ez az állapot hetekig elhúzódik.Tényleg eggyenként kell lehúzgálni a serkéket,más megoldás nincs.Együtt érzek veled,az én lányomnak is derékig érő haja van.Volt hogy hetekig kínlódtunk,végül beidegeltem magam,és közöltem az óvónénivel,hogy én hiába költök több ezer ft-ot a lány fejére,ha mindíg visszakapja a jószágokat,és addig szóljon a többi kedves anyukának,míg szépen kérem.Meg lett az eredménye,de addigra már én is úgy éreztem elkaptam.Nekünk a PEDEX vált be,úgy hogy hajmosás után bekentem és megszárítottam nem mostam le,így köv. hajmosásig véd.Kitartás,a lány haját le ne vágd!!Szia!
2008. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk egy pár éve volt ugyanez a problémánk,a lányomnak fenékig érő haja volt az egész osztály tetves lett.A többiek levágatták a hajukat,de én megmondtam a védőnőnek,hogy más hülyesége miatt nem vagyok hajlandó levágatni.(Ugyanis mindenki irtotta a tetűt ahogy tudta,csak azok nem akik behozták az osztályba)Csakhogy amikor sikerült leirtani a dögöket kikeltek a serkék és kezdhettük elölről.Végül felhívtam a bőrgyógyászatot és elmondtam,hogy nem akarom levágni a gyerek haját,de már egy ideje nem bírom kiirtani a tetűt.

Azt mondta: Vegyek Nittyfor-t kb 4 üveggel,higgyem el annál jobb nincsen.Egy üveggel dörzsöljem be a haját és egy szatyrot kössek a fejére,hogy az összes haja alatta legyen.Ekkor a Nittyfort nem érő hajtincsben elbújó tetvek is kénytelenek megdögleni.Kb egy másfél óra múlva vegyem le a zacskót és fésüljem ki sűrű fésűvel a haját.Ezt kb 4 naponta ismételjem meg amíg el nem fogy a 4 üveg Nittyfor.Viszont fontos lenne,ha a többiek is megcsinálnák az osztályban.Nekem így sikeresen eltűntek a tetvek és szerencsére az a család is aki a tetveket terjesztette.Remélem neked is sikerül.

2008. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
1. válaszoló vagyok. Igen, az előző módszer nagyon jó. Amúgy mint említettem, nekem is sikerült kiszedni a serkéket, pedig olyan hosszú és dús hajam van, hogy ritkán hagyják megjegyzés nélkül:)
2008. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A Pedex nagyon jóóóóó! Kitartás, és tényleg át kellene nézni minden gyereket, mert különben átadják egymásnak, és soha nem lesz vége...
2008. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Add meg a nevét hogy ne menjek a közelébe!!
2008. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!! Sajnos reggel még mindig találtam élő serkéket,úgy hogy suli után, nittiforozni fogom megint,meg a homeopátiás gyógyszertárba ajánlottak kis bogyókat,úgyhogy még pluszba azt is adom neki! Biztosra akarok menni! Remélem sikerül! Az ágyneműjét tényleg ki kell dobni?? :(
2008. szept. 9. 11:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kidobni,csak jó forró vizzel kimosni,utána szárítani.A tetűk állítólag csak a hajas fejbőrben maradnak életben.A serkéket nem biztos,hogy a tetűírtó elpusztítja ezért kell kb 4 naponta ismételni a "zacskózást".Ugyanis ha zacskó,neylon szatyrot húzol a fejére a Nittyfor gőzétől biztos,hogy elpusztulnak,aztán négy nap után megismétled és így biztosan kiirtod.Új serkéket sem tudnak rakni,mert a 4 napos tetű még nem ivarérett.
2008. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolók jó ötleteket adtak, csak még annyit tennék hozzá, hogy ecetes vízzel öblítsd le a haját, mert attól a serkéknek a ragacsa, amivel kapaszkodik hajhoz meglazul... szóval ecetes öblítés aztán szedegesd, könnyen lecsúsznak a hajról.;)
2008. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!