Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elfertőződött a tüske szúrta...

Elfertőződött a tüske szúrta seb, vagy nem?

Figyelt kérdés
5 napja egy kb. 1 cm-es fa tüske ment a bőrömbe. Mivel táborban voltam, és nem fájt nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, ma szedtem ki a tüskét és fertőtlenítettem (bekentem betadinnal). Mikor kiszedtem az sem fájt annyira, viszont a szúrás körül kicsit felduzzadt és olyan barnás-piros színe van. Nem szeretnék vele orvoshoz menni, csak ha muszáj. Nem tudom amúgy mi az elfertőzöttség jelei, de nekem egy szimpla sebnek tűnik. Van valami házi praktika rá, vagy mindenképp orvoshoz kell menni vele?
2015. szept. 13. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak a bőrbe szúródott bele és nem érintette a mélyebben levő szöveteket, nem vörös a környéke és nem lüktet, akkor különösebb baj nemigen lesz belőle.
2015. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tegyél rá sebtapaszt-
2017. jún. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!