Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Apám nem hajlandó orvoshoz...

Apám nem hajlandó orvoshoz menni, pedig szerintem elfertőződött a lába, hogy és milyen orvost hívhatok házhoz? Kit? Nagyon sűrgős lenne!

Figyelt kérdés

nem kérek kommenteket,hogy ki a hülye, meg hogy hogy győzhetném meg, mert nem lehet és kész.

abban segítsetek kérlek,hogy ne tegye tönkre a saját és a család életét azzal,hogy hagyja elrohadni a saját lábait.

mindkettő lábán alul piros "vérpöttyök" vannak a bőre alatt, ami egyre rondább és egybefüggőbb. valószínűleg fertőzés, de amúgy is sok gondja volt a lábával már.



milyen orvosi ügyeletet lehet házhoz hívni? kit kell felkeresni???



nagyon fontos, köszi a segítséget!!


2011. aug. 7. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Milyen orvosi ügyeletet?

Talán a helyileg illetékeset. Benne kell legyen a telefonkönyvben.

De mivel holnap hétfő, ha nem életbevágó, akkor a háziorvosával beszélhetsz, ő is biztos kijön.

2011. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

igen szerintem is, mivel nem életbevágó, nem fognak kimenni hozzátok, de egy próbát mindenképp megér, üsd fel a telefonkönyvet.


Remélem meggyógyul apukád, és nem lesz semmi komoly baja!


23N

2011. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

háziorvos mit tud csinálni? ad egy beutalót ( vérvételre már neki is van, de nem hajlandó elmenni ) és megint zsákutca.

ki foglalkozik ezzel, melyik szakterületet érinti ez?

bőrgyógyásznál volt, semmit nem mondott nem is foglalkoztak vele, annyira hanyag és felháborító orvosoknál volt már az életében,hogy már olyan szinten vagyunk,hogy nem hajlandó elmenni se. de most nem ez a lényeg, nem tudja senki meggyőzni.


milyen ezzel a területtel foglalkozó orvost tudok kihívni?

2011. aug. 7. 22:11
 4/14 anonim ***** válasza:

szerintem ezzel a sebészetre kellene már menni.

Ha annyira nagy a gond, ahogy írod, az is lehet, hogy fel kell majd neki nyitni.

Második voltam

2011. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
megint második vagyok. Ahogy így elképzelem apud lábát, szerintem fekélyes lehet neki, mindenképp sebészet lesz belőle.
2011. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

megnéztem a képeket és nem hasonlít sem a rohadásra, sem az üszkösödésre se semmire..


piros vérfoltok vannak a bőre alatt és meg se tudja mozdítani úgy fáj.

köszvényes alapjáraton, de most biztos,hogy nem ez a baja...

nem tudom más jelzővel illetni, semmire sem hasonlít én még nem láttam ilyet..

2011. aug. 7. 22:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Így leírás alapján több dolog lehet: fekély, esetleg orbánc, ezekkel bőrgyógyász szakorvos foglalkozik - mivel azonban a bőrgyógyász nem talált semmit, ezért ez inkább valamilyen gyógyszer mellékhatása v. kölcsönhatása lesz (ezekkel meg inkább csak a központi kórházakban foglalkoznak a klinikai gyógyszerészek). Az a baj, hogy szakorvost nem tudsz "kihívni", tehát marad az ügyelet vagy hétköznap a háziorvosa, aki elképzelhető, hogy el tudja látni ambulánsan, vagy ad beutalót és ha rendes, lelkiismeretes, akkor egészen biztosan elmagyarázza apukádnak, hogy milyen baja van és mi okozza, hogyan gyógyulhat ki belőle.


Mit szed a köszvényre és milyen adagban? A legtöbb embernek Miluritet írnak fel rá és ennek van egy igen súlyos mellékhatása, amire ez a leírás pontosan ráillik. Esetleg érdemes visszakeresni, hogy a pöttyök megjelenése előtt pár héttel nem kezdett-e új gyógyszert szedni, esetleg a már meglévők adagját nem emelték-e. Dohányzás, graperuit csepp-kivonat szintén számít, ezek emelhetik a rendszeresen szedett gyógyszereinek az "adagját". Ha szed Miluritet, akkor a holnapi adagot már ne vegye be és ezt követően hívd ki hozzá a háziorvost!

2011. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nah? utána néztél a dokinak? Vagy hívtál már?
2011. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

én úgy tudom,hogy az égvilágon semmit nem szed a köszvényére! csak szenved és várja hogy elmúljon..1-2 hét alatt elmúlik és úgy csinál,mintha semmi sem történt volna..


még nem hívtam senkit, valószínűleg várok holnapig...de akkor sem tudom,hogy a háziorvos vajon mit tud kezdeni vele, de egy próbát megér.


most nagyon megijedtem , mert én pedig ezt a cikket találtam:


meningococcus


A meningococcus okozta vérmérgezés felismerésében a bőrtünetek sokat segítenek. A kezdetben tűszúrásnyi piros pöttyök, majd a bőralatti bevérzések egyre növekedő foltok formájában jelentkeznek. Emlékeztetnek a véraláfutásra, színük azonban sötétbordó, éles szélük jól körülrajzolható. A később lencsényi, forintosnyi méretűre növekedett foltok bármelyik testrészen, akár a fülcimpán, talpon is előfordulhatnak.



és a google-ben kijövő 2.kép a lábról,, ijesztően hasonlít..

2011. aug. 7. 22:43
 10/14 anonim ***** válasza:

belinkelnéd a képet?

Amúgy a háziorvos beutalót fog neki adni, ahova megint csak nem fog elmenni. felnőtt ember, nem lehet rákényszeríteni. Beszéljetek a fejével basszus, mert ez nem játék. Állj oda elé, sírj, könyörögj, de valahogy bírjátok jobb belátásra.

2011. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!