Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes beadattni az HTV...

Netti11face kérdése:

Érdemes beadattni az HTV elleni oltást? (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondta anyukám,hogy ne adassuk be,mert veszélyes és Romániában nem nagyon hírdetik és a megkérdeztünk 3 nőgyogyászt és ők se ajánlották,se a házi orvos és azt mondják,hogy van mellékhatása és megnéztem egy videot és volt több lány,akinek az egész életeét megváltoztatta és lebénult tőle,meg rohami voltak: https://www.youtube.com/watch?v=fsyM73CDDYQ

Én nem tudom,hogy adassuk be vagy ne,apa azt mondja igen,anya azt hogy nem és már nagyon félek,hogy ha megkapom akkor attól leszek beteg vagy valami és ha nem,akkor meg később és amúgy is csak 6 évig tart azt hiszem és akkor 19 éves koromig és utána lesz férjem ,meg pasijaim biztos nem 15 évesen és akkor nem véd semmit és van benne valami dolog,ami nem egészséges és nálunk nem ajánlották és azt olvastam,hogy aki csinálta ezt az olátst amerikában az,azért csinálta mert túl sok az ember és a lányokat be kell oltani,hogy aztán pár év múlva ne tudjanak gyereket szülni,mert annyian vannak az emberek hogy később nem lesz elég ásványi kincs és élelmiszer. És nekem senki se ajánlja és csak a cigányok oltották be magukat,mivel ingyen van.És szerintetek érdemes? És videoban néztem arrol az orvosrol videot és angolul beszélt,úgyhogy nem én találtam ki és nem más.Már nem tudom a video linkjét,mert régen nzétem meg és előre is köszi a válaszokat!

13/L



2015. szept. 19. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Na figyelj. A videóban Gardasil nevű oltóanyag szerepel. Magyarországon Cervarix és Silgard nevű oltóanyagok vannak forgalomban. Nem tudom külföldön mi a rendszer, de hazánkban nagyon szigorú követelményeknek kell megfelelnie egy oltóanyagnak ahhoz, hogy tömeges oltásokat hajthassanak végre. Logikusan azért is került bele a szabadon választható oltások közé, mert véd a humán papillomavírustól.

Valószínűleg a videóban szereplő lányoknak beadott védőoltás nem volt megfelelő. Ennek több oka lehet: eleve lehet, hogy a lányoknak oltási kontraindikációjuk volt (tehát pl lázasak voltak, le volt gyengülve az immunrendszerük stb, amiért nem szabadott volna oltani őket), vagy az oltóorvos nem megfelelően oltotta őket (nem rázta fel rendesen az oltóanyagot felszívás után, nem megfelelő testrészbe adta be nekik, nem megfelelően fertőtlenítette oltás előtt a bőrt {mivel ha nem hagyja elpárologni a fertőtlenítőszert, akkor a fertőtleítőszer kissé meggátolja az oltóanyag felszívódását a szervezetben}, oltóanyag szállítása során nem megfelelő hűtési láncot biztosítottak az oltóanyagnak, lejárt szavatosságú oltóanyagot adtak be. Az is lehet, hogy az oltóanyagot gyártó cég hibája volt mindez: nem megfelelően állították össze az oltóanyagot, szennyeződés érte, az előírt mennyiségből kevesebbet raktak bele spórolás címén, sok oka lehet. Szintén nem tudom mi működik külföldön, de hazánkban létezik egy rendszer: oltást követő nemkívánatos események bejelentése. Amint valaki észlel ilyesmit magán, rögtön jelentenie kell az oltóorvosának. Oltást követő nemkívánatos események módszertani levele (neten elérhető) van egy bejelentőlap, azt ki kell tölteni (személyes adatok, klinikai tünetek, oltóorvos neve, oltóanyagra vonatkozó kérdések stb). Ezután a járási ántsz-nek (már nszsz) küldi az oltóorvos, utána járás a megyének, ő az Országos Epidemiológiai Központnak. Ennek a folyamatnak még több szereplője van, de az a lényeg, hogy az oltóanyagot gyártó céghez fog kerülni az infó. Bevizsgálják az otóanyagot, a forgalomban levő azonos kódú oltóanyagokat pedig bevonják a forgalomból (hogy ne alakuljon ki ismételten betegség). Nálunk annyira szigorú a rendszer, hogy olyan oltóanyaggal oltanak csak, ami biztonságos. Külföldön lehetséges nincs ennyire szigorú rendszer... Feleslegesen aggódsz, hiszen attól, hogy még a külföldi és a hazai oltóanyag ugyanazon vírus ellen véd, látod, nem ugyanaz a kettő, köze nincs egymáshoz. A HPV elleni Silgard és Cervarix biztonságos. 100% hatékonyságú védőoltás nincsen, soha nem is volt. Hepatitis B elleni védőoltás is 98%-os hatékonyságú, tehát 100emberből 2-nél nem használ. Ettől függetlenül akinél nem használ, annak sem fog ártani az oltóanyag.

Hazánkban nem újkeletű dolog a HPv elleni fent említett oltóanyagok. Ne hasonlítsd össze a külföldi, teljesen más oltóanyagot a miénkkel, és ne vonj le negatív következtetést. A hazai oltási rend és oltóanyagok minősége példaértékű, valamint az Oltást követő nemkívánatos események kivizsgálása is. Ezekről napokig lehetne beszélni hosszan, én nem tettem, próbáltam a lényeget leírni neked, remélem érthetően fogalmaztam :)

2015. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de szerintem akkor sem kapom meg az oltást,mert anyukám nem akarja beadatni,mert azt mondja nem biztonságos és nálunk erdélyben nem tudom,hogy mennyire jó és biztonságos az oltás.Úgyhogy szerintem nem,de lehet ha nagyobb leszek 14-15 éves akkor beadatjuk,de szerintem most még nem,mert kevesen adatták itt be
2015. szept. 19. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Okés. 12 éves korban hatékonyabb a leginkább, minél idősebb vagy, annál kevésbé használ. persze akkor sem lesz bajod tőle. Mérlegelni kell. Én azt mondom, hogy az adassa be magának, akinek a családjában előfordult már rákos...
2015. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem a mamám volt méhnyakrákos,de csak azért lett mert nagyon hamar férjhez ment,még 16 évesen és nagyon hamar lett gyereke és nem örökölte senkitől,mert a családban más rákos nem volt. Akkor nekem bekéne adatni az oltást? mert anya azt mondja,ne.
2015. szept. 19. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megkaptam anno 22 évesen(még szűz voltam) 6 éve már és azóta sincs semmi bajom.
2015. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kevésbé hiszek abban, hogy egy vírus feltétlenül rákot okoz. Összefüggésbe hozható, de kell azért ahhoz más is. Pl. mononukleózis vírust összefüggésbe hozták különböző nyirokrendszeri daganatos betegségekkel. De a felnőtt népesség kb. 90%-a átesett a mononukleózison, nagy részük gyerekkorában úgy, hogy nem is tud róla, mert akkor még nincs tünete. És mégsem lesz a felnőtt népesség 90%-a nyirokrendszeri daganatos! A HPV fertőzöttek többségének az immunrendszere 2 éven belül tökéletesen legyőzi a HPV vírust és nem lesz soha méhnyakrákos. Külön fal van Youtubon a HPV oltástól meghalt lányok emlékére, szóval én azt mondom, amikor ennyire nem egyértelmű valaminek a hatása (egy csomó HPV törzs ellen nem is véd, ráadásul bocsi, de csak 6 évig???), akkor nem érdemes kockáztatni. Lehet, hogy ez nem Gardasil, de azért nem kell annyira elhalni a magyar rendszertől sem, mert itt is csak önkéntes alapon mennek a mellékhatások bejelentései és hosszabb idő után már senki sem hozza összefüggésbe az esetleg későn megjelenő mellékhatásokat az oltásokkal. Én csak azt az oltást adatnám be szívem szerint a gyerekemnek, aminél tényleg megéri a kockázat miatt. Pl. felháborítónak tartom, hogy rubeola ellen (MMR) oltatnom kell őt egy olyan oltással, aminek a mellékhatása agyvelőgyulladás is lehet (igaz, rendkívül ritkán). Viszont egyetértek azzal, hogy oltsunk tetanusz, szamárköhögés, torokgyík ellen, még akkor is, ha azt is rebesgetik, hogy ezek sem voltak már olyan veszedelmes betegségek amikor az oltásokat bevezették, a torokgyík is gyógyítható ma már, mégis meghalt nemrég egy nem oltott kisgyerek, mert az országában már nem volt gyógyszer rá, olyan ritka betegség és mire meghozták neki külföldről, már késő volt. Szóval ezekkel nem játszanék, de egy rubeola miatt nem szeretném az agyvelőgyulladást mint mellékhatást kockáztatni. Örülj neki, hogy a HPV oltás nem kötelező és ne hidd el, hogy azért mert összefüggésbe hozható rákkal, még rákot is fog okozni! A herpeszvírus is összefüggésbe hozható rákkal, sőt mindenféle vírus, szerintem nagyon is hasonlóan működnek a vírusok, mint a rákos sejtek, mégsem leszel rákos azért, mert benyeltél valami vírust! Ha kötelezővé tennék a HPV oltást a gyerekemnek, elköltöznék ebből az országból. Az MMR-t még lenyelem, mert a kanyarótól valóban félek, de HPV ellen az én gyerekemet nem fogják beoltani sosem!
2015. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó, te ritka hülye vagy :D
2015. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!