Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel tudom helyettesíteni a...

Mivel tudom helyettesíteni a parentális vizet az injekcióhoz?

Figyelt kérdés

[link]

Lehetne otthon a boltban vett desztillált vizet felforralva és még egyszer kicsapatva ilyet létrehozni?


2015. szept. 24. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

a WFI (water for injection) speiális, endotoxin-, és pirogénmentes víz, nem egyszerű desztillált víz. Mással nem helyettesíthető.

Nem tudom mire kell, de az intarvénás droghasználók nem szoktak ilyennel pepcselni. Gyakran csapvízzel oldják fel a cuccot, és mégse döglenek bele. Illetve , persze, előbb-utóbb összeszednek egy szeptikus fertőzést, meg tönkreteszik a vénáikat, de néhány injekciót tiszta vízzel is kibír az emebr, egyszerű desztillált vízzel meg pláne. Hosszasan azonban felettébb ajánlott WFI-t használni, nem mást.

Házilag felesleges desztillált vizet újradesztillálni, mert az edényzetben valószínűleg több szennyeződést fogsz belevinni, mint amennyitől megszabadultál. Hacsak nem vagy vegyész, megfelelő desztillálófelszereléssel. Pálinkafőző nem jó.

2015. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!