Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egészségügyi adataim...

Az egészségügyi adataim nyilvánosságát hol tudom letiltani?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy egy ideje nyilvános tartalom, hogy milyen egészségügyi szolgáltatásokat veszek igénybe és milyen gyógyszereket szedek. Azt is hallottam, hogy valahol letudom tiltani netről azt, hogy nyilvános legyen. Hol tudom megnézni, hogy mi van rólam fent és hol tudom letiltani? Azt hiszem a Kormánykapu vagy Oep vagy Ügyfélkapu oldalakon lehet belépni és megcsinálni valahogy.
2015. szept. 24. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Magyarország.hu, Ügyfélkapun, de regisztrálni kell hozzá, személyesen az okmányirodában. Ha ez megvan, akkor az oldalon Taj-szolgáltatások menüpont alatt.
2015. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Betegéletút lekérdezés, illetve annak megtiltása


A hatékonyabb és gazdaságosabb kezelés érdekében lehetőség van arra, hogy a háziorvos, a kezelőorvos, illetve a gyógyszerész elektronikus úton lekérdezzen egyes adatokat az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnál (a továbbiakban: OEP) vezetett nyilvántartásból. A háziorvosa és a kezelőorvosa az egészségbiztosítás keretében igénybe vett egészségügyi ellátásokat, a gyógyszerész pedig az ártámogatással kiváltott gyógyszerekre vonatkozó adatokat kérdezheti le.


Az adatlekérés ellen tiltakozhat, vagy a korábbi letiltás feloldásával, újból engedélyezheti a lekérést, ennek során ügyeljen arra, hogy a tiltakozással kapcsolatos, kitöltött nyomtatványt juttassa el az OEP részére.

[link]


Kb. másfél éve tiltottam le, de két nyomtatványt töltöttem ki: egy háziorvosost és egy kezelőorvosost.

Postán is feladhatod, vagy személyesen is beviheted az ügyfélszolgálatra. De intézheted online is, ahogy első írta, csak ahhoz ügyfélkapus regisztráció kell.

2015. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!