Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom leszázalékoltatni...

Hogyan tudom leszázalékoltatni magam?

Figyelt kérdés
34 éves férfi vagyok. Sok betegségem van, ennek ellenére 4 éve visszavonták a rokkantnyugdíjamat. A betegségeimből csak néhányat említek: cukorbetegség,magas vérnyomás,rövidlátás,hallássérült is vagyok, gerincbeteg vagyok, illetve vannak pszichés betegségeim is. 67%-os munkaképesség csökkenést állapítottak meg nálam 2007-ben, de ezt 2012-ben lecsökkentették 40%-ra, pedig az állapotom azóta még romlott is. A betegségeim miatt 1 év munkaviszonyom sincs, emiatt kevesebb nyugdíjra számíthatok? Hogyan kezdjem el a leszázalékoltatásomat?

2015. szept. 28. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a kezelő orvosodhoz, ismét erősödnek a panaszaid... majd ismét...majd ismét... kb. fél év után lehet benyújtani az "állapotrosszabbodás miatti ismételt felülvizsgálati kérelmet" a Bizottsághoz, de ehhez kell, hogy az orvosod tudja dokumentálni, hogy zsinórban vissza-vissza-mentél hozzá ilyen-olyan panasszal. Esetleg beszélj vele, hogy ő szerinte van-e a sok bajod között olyan, amelyikre célszerű "ráerősíteni", vagy jobb, ha hol egyik, hol másik indokkal vesz táppénzre???
2015. szept. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Táppénz nem kell mert nem dolgozom mivel nem tudok sajnos. A betegségeimről egyenként kell szakorvosi papirokat szereznem privátul?
2015. szept. 28. 06:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem kell a táppénz, de:

- az ismételt bizottsági felülvizsgálati kérelmet, ahhoz a nyomtatványt a kezelő-orvosod fogja kiállítani

- ahhoz viszont kell, hogy ő igazolni tudja, hogy valóban sorozatosan vissza-jártál hozzá, mert ilyen-olyan problémák jöttek elő

2015. szept. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!