Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosi titoktartás magába...

Orvosi titoktartás magába foglalja azt is, hogy az orvos még a közvetlen családtagoknak (szüleim) sem mondhat semmit?

Figyelt kérdés
Nagykorú vagyok természetesen. Az orvos a vizsgálataimról ill. azok eredményeiről mé a szüleimnek sem adhat ki semmilyen információt az ororvosÉs ha ezt kifejezetten kérik, akkor sem kaphatnak? Vagy igen és csak akkor nem, ha én ezt előre megtiltom vagy csak amúgy sem?

2015. okt. 3. 23:23
 1/5 A kérdező kommentje:
( Bocsánat az elírásért, nem vettem észre tabletről vagyok)
2015. okt. 3. 23:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Aki betartja a titoktartást (ezt jól megfogalmaztam :D )nem mond semmit se

En ugy tudom, hogy akkor mondhat bármit is, ha te felhatalmazod ra

Vagy ha épp olyan állapotban ( koma, ilyesmi) lennel, hogy nem tudsz dönteni

De nem mondhatja el, hogy kedves anyuka/apuka a fiúknak/lányoknak X betegsége van


Elvileg a nodoki se mondhatna semmit se a szülőnek a gyerek beleegyezése nélkül ( ez persze akkor más, ha kisebb a gyerek vagy műtétre szorul)

De ha 14-15 evesen elkíséri az anya a lányát dokihoz nem mondhatna semmit sem az orvos ( ha csak egy sima rutin vizsgálatra mentek es nem talált semmi olyat az orvos, amiről a szülőnek feltétlenül tudnia kellene)


De nem vagyok orvos, szoval pontosan nem tudom :DDD

2015. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd az orvosnak, hogy nem szeretnéd, ha felvilágosítást adna az állapotodról sem a szüleidnek, sem senkinek.
2015. okt. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben nagykorú vagy, akkor az orvos hivatalosan csak és kizárólag neked adhat információt az állapotodról. A családodnak pedig csak akkor, ha te azt kifejezetten megengeded.

Viszont a gyakorlat itthon szerintem nem mindig ez, így mindenképpen emeld ki az orvosnak, hogy nem szeretnéd, ha másnak információt adna ki.

2015. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az állapotom miatt hívatta be apukámat az orvosom pedig elmúltam 18. Szabályos vagy nem? Én nem akartam mondtam is,hogy ezért nem szóltam neki . Papíromon rajt volt,hogy hozzátartozóval menjek orvoshoz.
2016. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!