Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudásvágy, kíváncsiság +...

Tudásvágy, kíváncsiság + orvosi titoktartás?

Figyelt kérdés
Kivitelezhető lenne az, ha megkérnék / felbérelnék egy orvost, hogy folyamatosan figyelje az állapotomat, miközben valamilyen (bármilyen) szert használok? Létrejönne így egy olyan teszt, amit szerintem elég jól lehetne használni sok területen, meg a szerekkel végülis pont ez az egyik legnagyobb baj, hogy orvosi "felügyelet" mellett még nem voltak felmérve az ilyen-olyan hatásai, amiket magadon nem tudsz megfigyelni. Akár másnaposság, lejövetel stb-t is jobban ki lehet védeni, ott az orvosi kontroll, megbök hogy "igyál már többet" vagy ilyesmi, figyeli a vérnyomásod, agytevékenységet (ehhez mondjuk kórház kell, nem?) szóval egy sor olyan dolog kiderülne, ami hasznos. Van ennek bármi akadálya, vagy törvénybe ütköző része? Működik az orvosi titoktartás ilyen esetben? És hogy magyarázza meg aztán a többi orvosnak, hogy "nézzétek már, nem tudom honnan, de egy csomó eredményt kaptam meg mikre jöttem rá" :D Na, lehet hogy elkanyarodtam, de a kérdés adott, fűzögessük tovább. Meg a fő kérdés, hogy lenne-e akadály, vagy nincs.

2014. ápr. 25. 01:59
 1/3 Talentum Alapítvány válasza:
Megannyi kábítószert teszteltek már laboratóriumi körülmények között embereken az 1900-as években, amiket sorra be is tiltottak (heroin, kokain, stb.) Az új, designer drogokat felesleges tesztelni, mivel annyi féle van, hogy amire egyet tesztelnek, kiértékelnek stb. addigra 1000 másik lesz, neked mellesleg meg pár év után garantáltan nem lenne agyad. Orvosi titoktartás van, azonban szerintem simán elhajt egy ilyen ötlettel bármelyik orvos :)
2015. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az orvosi titoktartás alól a beteg bármikor felmentheti az orvost, és attól kezdve nem nem kell betartania a meghatározott személyekkel szemben - másik orvos, kutatók, stb, amiben elöre megegyeztek.
2015. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez orvosi-biológiai kísérletnek számít, nagyon szigorú szabályai vannak akár a kísérlet tervezésének, elindításának, dokumentálásának. Ez nagyon összetett kérdéskör.
2016. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!