Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van, hogy egy orvos...

Miért van, hogy egy orvos sokkal kedvesebb és alaposabban vizsgálja a betegét, aki orvostanhallgató?

Figyelt kérdés

2015. okt. 5. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Még nem fásult el, még lelkes.
2015. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Saavedro ***** válasza:
Nem élt még eleget ebben a retkes országban.
2015. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyén függő is, vannak bunkó orvostanhallgatók is, nem is kevés. Másrészt egy orvostanhallgatónak kevesebb feladata van. Amikor én belgyógyászat gyakorlatra jártam a fő feladatom az volt, hogy kérdezzem ki, vizsgáljam meg és összegezzem a beteget az elektronikus rendszerben (magyarul vegyem fel) így segítve a szakorvos munkáját. Volt rá időm normálisan megcsinálni. A szakorvosnak/rezidensnek sokszor nincs erre ideje. Egyébként egyetemen azt tanítják, hogy egy beteg vizsgálatára kb. fél órát kellene szánni kikérdezéssel együtt. Hát ez a mai magyar EÜ viszonyok mellet hatalmas luxus. Az a probléma, hogy a kedvesség IDŐ. Mondok egy példát, magányos idős nénik szeretik elmondani a fél életüket, egy kikérdezés alkalmával, olyan dolgokat is, amikre mi nem vagyunk kíváncsiak, ha van időm meghallgatom őket, ha nincs a szavába vágok és kérdezek, terelem őt, és persze idegesebb vagyok, mert az effektív munka helyett a hülyeséget kell hallgatnom, viszont ha meghallgatom elnyerem a beteg bizalmát, és javítom a lelkiállapotát. És el is jutottunk az EÜ nagy problémájához. Nincs elég orvos, és ezért nincs elég idő a betegekre, arra meg pláne nincs idő, hogy a beteg lelkével is foglalkozzunk, pedig sokszor kellene.
2015. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Tényleg nem akarok szőrszálhasogató lenni, de valamit tisztázzunk. A kérdésnek semmi értelme nincs ebben a formában, mivel olyan orvos nem tud vizsgálni, aki orvostanhallgató. Az orvos már elvégezte az egyetemet, ha szakorvos, akkor már szakvizsgája is van, de semmi esetre sem hallgató. A hallgató pedig még nem orvos. Értem egyébként a kérdést, csak pontosítottam. Itt jön a válasz, amit az előbb írtam: a hallgató még nem orvos. Egyrészt neki még vizsgázni kell, lehetőleg minél jobb eredménnyel, még csak tanulja a szakmát, és nyilván az a célja, hogy minél jobban elsajátítsa, nem akarja, hogy a gyakorlatvezető orvosnak "csalódást okozzon". Másrészt... Tudom, hogy a sajtó-média szidja az orvosokat, mint a bokrot, de a betegek is megérnének egy misét, hogy finoman fogalmazzak. Minden beteg azt hiszi, hogy ő a legfontosabb, és ha valaki mást vizsgál meg előbb az orvos, mert szakmailag ő azt nagyobb problémának tartja, akkor háborog a beteg, holott ő laikus, nem ért hozzá. (Természetesen vannak orvosok, akik az ismerősöket, előbb hívják be, de ez más tészta.) Ha egy 8-10 órás műtét után kimegy WC-re az orvos, meg bekap egy szelet csokit, és utóbbinak szemtanúja a beteg, egyből felháborodik, hogy ott zabál munkaidőben... Azt ugye nem látta, hogy előtte mennyit dolgozott. Ugyanez a nővérekkel is. Ez csak példa volt, rengeteget lehetne még mondani. És ha belegondolsz, 20-30-40 év alatt ebbe bele lehet fáradni.

Félreértés ne essék, nem akarok senkit mentegetni, csak jó lenne látni, hogy vannak ugyan bunkó és kedves orvosok, de a betegek se mindig szentek.

2015. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hupsz, az egész kérdés félre lett értelmezve, de nagyon :) A orvos betege az orvostanhallgató :)
2015. nov. 12. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!