Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatóknak tényleg...

Orvostanhallgatóknak tényleg egymáson kell megtanulnia a vizsgálatokat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy az orvostanhallgatóknak egymáson kell megtanulniuk bizonyos vizsgálatokat.

Ez igaz? Melyek lehetnek ezek? Kinek-mit kellett a társán elvégeznie?

Idén kezdek 12-ben és gondolkozom az orvosi pályán. De ez kicsit bizarrnak tűnik,hogy egymást kell vizsgálni.

18/l



2015. aug. 31. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van először olyan gyakorlati óra is,de már elsőben kimentek kórházi gyakorlatra. (ápolástanira és orvosi gyakorlatra is). Tanulhattok a nővérektől is,én gyakran viszem magammal az orvostanhallgatókat vénázni is, főleg ha ügyesek. Később már kaptok osztályos beteget,illetve új beteget,akiket kikérdeztek,megvizsgáltok. Ha az is bizarr,hogy egymást kell vizsgálni,gondolkozz el a pályán,de tudd,hogy nyilván nem rektális vizsgálatot fogtok egymáson csinálni, maximum vérnyomásmérés, cukormérés,pulzus ellenőrzés,légzésvizsgálat,stb. Ezek szerintem nem bizarrak. :) Később,idővel meg már belerázódsz.
2015. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, rektális vizsgálatot is egymáson végzünk, nem?:D

Gyere Pisti, feküdj az asztalra, most felnyúl neked sorban az egész csoport, jó?

Ugyan már.

Nyilván olyan dolgokat lehet/kell egymáson gyakorolni, ami jó eséllyel senkinek nem típus a lelkivilágába.

Mondjuk mi élettanon megkopogtattuk egymást (pontosabban azt, aki vállalkozott rá, rendszerint egy fiú, aki be merte vállalni, hogy leveszi a pólóját - micsoda áldozat-). Olyan is volt, hogy szemtükörrel vizsgálgattuk egymást meg mondjuk belenéztünk egymás fülébe, csináltunk gégetükrözést, de ezt vagy önként vállalkozón végeztük, vagy párokban (és nyilván az ember olyan párt választ, akinek megengedi, hogy belekukkantson a fülébe, szájába).

Neurológián volt még, hogy első órán egy diákon mutatta meg a tanár a vizsgálatot, meg egymáson lehetett gyakorolni, de szerintem ez talán nem olyan nagy dolog, vetkőzni sem kell hozzá. Talán azt mindenki túléli, ha kicsit megütögetik egy reflexkalapáccsal, meg megmondják neki, hogy legyen kedves megérinteni az ujjával az orrát.


Szóval megnyugtathatlak, nem kell egymás előtt pucérra vetkőzni, nem kell egymás intim testnyílásaiba belenyúlkálni.

2015. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
típus=tapos*
2015. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Nem "egymáson kell megtanulnia a vizsgálatokat", de gyakorlati alkalmazást megnézhetik, kipróbálhatják egymáson. Nyilván nem minden vizsgálatot, csak olyanokat, amik egyszerűen kivitelezhetőek, és nem problémásak. Például élettan gyakorlaton vérnyomásmérés, EKG, EMG ...

De ha számodra ez bizarrnak tűnik, akkor talán másik pályát kellene választanod, mert ennél durvább dolgok is történnek az egyetemen.

2015. szept. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Rektális digitális vizsgálat, nemi szervek vizsgálata, ilyesmi... Semmi komoly.

Na jó, viccen kívül: baromság :)

Nekünk az első propedeutika gyakorlaton volt az, hogy a kopogtatást egy srácon csináltuk a csoportból, de ő szívesen vállalta a "beteg" szerepét. Meg pajzsmirigyet tapogattunk egymáson, ennyi... Én szegény családomon gyakoroltam :D

2015. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Voltak vizsgálatok, amik valóban hallgatókon voltak demonstrálva. Például szívultrahang (ECHO), légzésfunkció, EKG, audiometria, vérvételt is gyakoroltunk egymáson. Persze főleg srácokon, mert nálunk a csajok csak dísznek jártak a gyakorlatra, értelmes dolgot nem nagyon csináltak, csak segget riszáltak fehérben.

De legtöbb esetben betegen vannak demonstrálva a dolgok, sőt később önállóan kell elvégezned az orvos helyett a vizsgálatot, mert ő nem ér rá és te már elég ügyes vagy hozzá.

2015. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!