Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Változik-e a TB támogatásom,...

Változik-e a TB támogatásom, ha új ideiglenes lakcímet regisztrálok?

Figyelt kérdés

Van TB támogatásom az állandó lakcímemen (ideiglenes lakcímem nincs), onnan elköltözök, és egy másik városban ideiglenes lakcímet regisztrálok. Köteles vagyok e lejelenteni a az állandó lakcímemen lévő munkaügyiben a változást? Van e ez kihatással kihatással a támogatásra?


A lényeg, hogy nem szeretnék átjelentkezni az ideiglenes lakcímemen lévő munkaügyi hivatalba, és oda járni ezentúl (ki tudja tartós lesz az új lakhely), a támogatást pedig nem szeretném elveszíteni véletlenül sem.


Az egész csak azért lenne fontos, hogy az új lakcímemen is el tudjak menni háziorvoshoz, fogorvoshoz, stb..



2015. okt. 6. 22:08
 1/5 A kérdező kommentje:
meg ugye már nem ideiglenes lakcím, hanem tartózkodási hely van, ezt el is írtam.
2015. okt. 6. 22:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze a lakcímhez a TB-nek. Ha van tanulói jogviszonyod vagy munkaviszonyod, vagy fizeted magad után a járulékot, akkor biztosított vagy, más esetben nem. Nem számít, hol laksz.
2015. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs munkám, nem tanulok, nem is fizetem magam után a TB-t. Támogatást kapok az államtól, amit a munkaügyiben intéztem el, oda kell visszajárnom, bizonyos időközönként emiatt. Ezért érdekelne, ha más lenne az ideiglenes lakcímem, lenne e barmi olyan változás amit írtam a kérdésben - ha eddig nem lettem volna világos

de azért kösz a választ

2015. okt. 6. 23:12
 4/5 A kérdező kommentje:
senki többet?
2015. okt. 12. 23:56
 5/5 anonim ***** válasza:

2011-ben jelentkeztem be egy háziorvoshoz mosonmagyaróváron pesti lakcímmel, semmi ideglenes meg ilyesmi nem volt. Tehát papíron teljesen pesti voltam és óváron jártam háziorvoshoz. Két évvel később a mosonmagyaróvári munkaügyibe, onnan elküldtek, mert nincs óvári lakcímem. Tehát át kellett jelentkeznem, teljesen órávi lettem papíron is mert semmi ideglenes lakcímet nem csináltattam (egyébként meg örültem hogy kijelentkeztem a pesti lakcímről)

Tehát a háziorvost ez nem érdekelte két évig, néha a kórházban is voltam vizsgálaton, ott se érdekelt senkit.

Van egy ismerősöm aki orosházi, ugye papíron, de nem teljesen mert ideglenes lakcíme, vagy a tartózkodási helye győrben van bejelentve és a győri munkaügyibe jár.

A TB-nek ehhez semmi köze, mindenhogyan jár, akárhol vagy az országban.

2015. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!