Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért igy vesznek vért?

Miért igy vesznek vért?

Figyelt kérdés

olvastam most pár régebbi kérdést, hogy kisgyereknél csak lefogják a kezét, de nem szoritják el ugy, mint felnőtteknél a karját

és, hogy egy kisgyereknél ( kb 2 éves) ugy vettek vért, hogy a nővér ölében ült és az anyukát ki is küldték ( 2x szúrták meg, mire sikerült)

miért kell kiküldeni??


és amikor tavaly vért vettek tőlem ( 15 évesen) akkor nekem sem szoritották el a kezemet, csak egy nővér "lefogta" ( ami semmit nem ért)

pedig emlékszem, hogy amikor pici voltam, akkor elszorították nekem is rendesen és valamilyen színes "elszorító" volt :D

miért nem lehetett rendesen elszoritani??



2015. okt. 26. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elszorításhoz nem tudok hozzászólni.


De az anyukát azért küldik ki, mert a legtöbb kisgyerek sokkal jobban viselkedik, ha nincs ott a szülő.

2015. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:

A kérdésed első felére azt hiszem, tudom a választ. Engem is kiküldtek, amikor az akkor egy éves gyerekemtől vért akartak venni. Azt mondta a nővérke, hogy azért, mert

1. az anyuka nem biztos, hogy fixen tudja ölében tartani a gyermeket,

2. vérvétel után könnyebben és gyorsabban megnyugszik a csemete az édesanyja karjában.


A kérdés második felét tulajdonképpen nem is értem. A kar elszorítása teljesen általános dolog gyereknél és felnőttnél is. Egyetlen csemetémtől sem vettek úgy vért, hogy kézzel szorították volna el a mancsát.

2015. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szerintem is alap lenne

én sem értettem, hogy miért nem raktak fel elszoritót

és igy sokkal jobban fájt

2015. okt. 26. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem sosem küldtek ki amikor a gyerekeimtől vettek vért. És azért nem szoríthatják el, mert a gyerektől nem ugyanúgy vesznek mint felnőttől. Gyereknek megbökik és kicsepegtetik a vérét. Rendesen nem lehet, mert összeomolhat a keringésük. Asszem 6 korig van igy, utána rendesen vesznek tőlük is. Egyébként újszülöttként a kislányomnak a fejéből csepegtettek.
2015. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én mar nem tudom, hogy hány eves voltam, amikor rendesen vettek vert :D ( amikor pici voltam)


De hogy 15 évesen miért nem szorítják el nem értem :'D


De ezt eddig nem is tudtam, hogy nem lehet tőlük rendesen vert venni :O

A fejéből? :OOO

Hogyan?

2015. okt. 26. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ezen vergődni!

Én literszámra adtam vért! Akik egy tűszúrásnyi dologról beszélnek nem tudják mi a "vérvétel". Egy pinduri tűvel, mint egy szúnyogcsípés! Ne legyetek már nevetségesek!

2015. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem olyan, mint egy szúnyogcsípés :'D

Azt észre se veszem....

2015. okt. 26. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
aki azt mondja hogy a vérvétel nem fáj az hazudik. Vannak sokkal rosszabb dolgok is annál, amúgy ki lehet bírni, de megérzed
2015. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen a fejéből. A karján nem találtak bökhető vénát, a fején volt egy erősebb és ezért onnan vettem. Nem küldtek ki olyankor sem, még a férjem is bent volt.
2015. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!