Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap este nagyon durván...

Tegnap este nagyon durván befulladt az 5 éves asztmás kisfiam. Hogyan segíthetnék neki legközelebb?

Figyelt kérdés
Hiába fújtam 20percenként a Ventolint, akár meg is ehette volna, nem segített semmit, adtam Rectodelt kúpot, inhaláltunk is , éjféltől hajnal 4ig szinte semmit nem aludtunk. Ilyen még sosem volt. Mivel tudnék segíteni neki ha ilyen súlyos lesz a helyzet ma éjjel is? Nappalra viszont semmi baja, szinte nem is köhög. Annyira félek hogy megfullad! A vége felé teljesen eltorzult a hangja, már ugató köhögése volt.Nagyon megijedtem.
2010. márc. 18. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az asztma sok esetben lelki eredetű, hogy mi okozza, utána tudsz nézni interneten, lehet el kellene kezdeni erről az oldalról is kezelni a problémát (gondolom orvos már látta).
2010. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom 2-6 év között ilyen rohamokkal küzdött.Napi használatra Flixotidet kaptuk és a Sinecod szirupot,roham esetén Ventolin és Beroduál gépi porlasztással. Volt ,hogy éjszakákat a gépen ült a szívem meg ketté hasadt.Az egyik rokon ajánlott akkor egy természetes alapanyagokból készült kapszulát. 2 hónap alatt tünetmentes lett és 6 hónap után még a Flixotidot sem kellett adni.Közben persze rendszeresen jártunk pulmonológiai kontrollra.Ha gondolod piriviben megírom .Ide nem rakom ki mert ez nem a reklám helye:)Jobbulást a kisfiadnak!!!
2010. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi sóoldatot porlasztottunk tegnap.Amig szivta addig nem köhögött, de utána ugyan az volt...
2010. márc. 18. 13:21
 4/12 anonim válasza:
0%
Nagyon sok ilyen gyereknek segítettünk és véglegesen megoldottuk a problémáját egy egyszerű kis készülékkel, mely javítja a légzésfunkciót 40 %-al és leköti a allergén anyagokat a levegőben.írj, ha tudok segíteni és végső megoldást kerestek gyógyszerek nélkül
2010. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez az utolsó hozzászóló minden témában saját magát reklámozza a mai napon
2010. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, de nekem valószinű ma este kellene valami sűrgős tanács! Hívjak mentőt, adnak valami injekciót? De akkor bent is tartanak, ugye? Azt nem tudom vállalni mert van itthon egy kisebb gyekőc is!
2010. márc. 18. 14:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Amugy van légmosónk ha arra gondolsz.
2010. márc. 18. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia !13.15 vagyok.Ha éjszaka továbbra is fennáll a nehézlégzés szerintem hívjatok ügyeletet vagy ha megoldható vigyétek be.Ott rögtön ráteszik pulsoximéterre megnézik a vár O2 tartalmát és annak függvényében kap kezelést.Ez lehet injectió és oxigén a lényeg ,hogy a hörgőgörcs és szűkület oldódjon .Gondolom tudod,hogy a mellkasát is figyelni kell mennyire húz be,ha nagyon akkor orvos.Vigyázzatok magatokra és nyugodt éjszakát kívánok nektek!!!
2010. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt a mellkas dolgot nem tudtam! Amugy hála Istennek , tegnap "csak" kétszer volt fenn.Mintha javulna a helyzet, a doktornénink írt gyógyszert rohamra, talán az is segített...
2010. márc. 19. 09:52
 10/12 anonim ***** válasza:

A sópipa nem megoldás,sőt... a sószemcsék ugyanúgy károsítják a tüdőszövetet!Csak nem szilikon kristány,hanem natriumclorid...maga a SZEMCSE tönkreteszi az alveolusokat.

Ha mindenképp ki akarod próbálni kérdezz meg elötte egy fiatal pulmonológust.

2010. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!