Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyereknél (14 éves) magas a...

Gyereknél (14 éves) magas a 125/89 vérnyomás és pulzus?

Figyelt kérdés

2015. nov. 3. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem 100-110/70-80 között van, közelítve a 40-et.
2015. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ez állandóan ennyi, függetlenül attól, hogy fehér köpenyes ember méri-e a vérnyomását vagy anyu otthon, esetleg magának ő, akkor sok.


A puzusról nem tudok nyilatkozni neked, mert amit te pulzusnak vélsz az az ún. diastole-érték. Ha digitális mérőn méred, akkor a 125/89-en túl van még egy harmadik szám is, az a pulzus.


Lásd még:


[link]

2015. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 125 teljesen jó, a 89 még belefér a normálba. Ha egy picit is izgult már az is elég ahhoz, hogy kissé megemelkedjen. Itt néztem meg amúgy 14 éves fiúra, ez egy kalkulátor.


[link]


Amúgy a vérnyomásról tudni kell, hogy egy mérés nem mérés, kizárólag naplószerűen vezetett vérnyomásértékekből lehet bármire következtetni.


És még egy fontos dolog! Ne hozd rá a frászt! Én mindig is izgulós voltam orvosnál, életem első vérnyomásmérésén a gyerekorvos elkezdett sipitozni, na azóta harmincon fölül is küzdök a fehérköpeny-hipertóniával! Itthon meg kb. alacsony-normál a vérnyomásom!


31/N

2015. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!