Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Debreceniek a DEOEC klinikán...

Debreceniek a DEOEC klinikán személyesen is lehet időpontot kérni? Pl a recepción mint más helyeken?

Figyelt kérdés

Egy adott orvoshoz szeretnék menni és hozzá szeretnék időpontot kérni,holnap úgyis megyek debrecenbe.

Köszi


2015. nov. 4. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudod te, hogy mekkora a klinika? Pontosabban klinikák. 21+6 intézetet veszel egy kalap alá a kérdéseddel.

Mégis hogy lehetne így válaszolni?

Nincs központi betegellátó. Minden klinikán egyéni rend alapján fogadják a betegeket.

2015. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Belgyógyászati és urológiai klinikákra gondoltam...
2015. nov. 4. 12:32
 3/3 anonim válasza:

Minden intézetnek külön házi szokásai vannak, hogy milyen formában lehet időpontot kérni így ezeket egyedileg kell feltárni, mely nem kis nyomozó munka, ha vannak elvárásaid. A klinikára többféleképpen lehet időpontot kérni:

1. Lehet telefonos, vagy személyes megkeresés alapján a betegfelvételi pult környékén... ez a "hivatalos" forma. Ilyenkor ne lepődj meg ha akár 1-2 hónappal későbbre van csak időpont és azt sem tudod melyik orvoshoz kerülsz és nagy esélyed van rá, hogy valamely kevéssé tapasztalt/jó orvos fog ellátni a napi szakrendelésen még másik 40 emberrel együtt.

2. Ha van olyan ismerősöd, aki ismeri valamelyik orvost és meg is van neki valamilyen elérhetősége, akkor lehet próbálkozni. Bár szerintem a legtöbb embernek nincs sok olyan beteges ismerőse, aki ilyeneket tudna ajánlgatni.

3. Az interneten megnézed az OEC régi/új honlapján az orvosok elérhetőségét. A belső egyetemi számmal nem igazán érdemes foglalkozni, mert melyik az az orvos, aki az irodájába a vezetékes telefon mellett ül? Az osztályon/műteni/rendelni vannak. Biztos nem fogod eltalálni azt a 10 percet, amíg ott van a telefon mellett.

Ha van email-je, akkor meg lehet próbálni rá írni. Ezt úgy-ahogy minden orvosnál kiírják. Ha OEC-es hivatali email, akkor vagy jön válasz vagy nem, de meg kell próbálni. Ha valami "magán" email cím van megadva (pl gmail) akkor nagyobb az esély a válaszra, mert ezt gyakran a magán ügyek miatt adják meg, hogy az ilyen-olyan levelek ne az egyetemi címre menjenek. Ez részben jelzi, hogy "privát" betegeket is fogad az orvos. Lényegében mindegyik orvoshoz be lehet jutni, csak az elérhetőségét kell kideríteni. Ha az emailre válaszol az orvos, akkor általában tud is fogadni és kb leírja, hogy mikor, hol. Így az 1-2 hónapos várakozás általában 1 héten belülre csökken, attól függ mikor lesz rendelése. De ne felejtsd el, hogy ilyenkor honorálni kell az orvosnak a fáradozásait, igaz ezért részletesebben fog foglalkozni veled, mert tudja, hogy fizető ügyfél vagy. Természetesen a további kezelések során is hasonló kondíciók lesznek.

4. Megtudod valahol (pl fórumban) az orvos telefonszámát... ez nagyon ritka eset.

5. Elmész az adott orvos magánrendelésére. Kb a klinikai orvosok 5%-ának van valamilyen magánrendelése. Nem túl sok és sok területen nem is nagyon szokták csinálni... például sebészet. Ha elmész egy ilyen magánrendelésre, akkor is fizetni kell nyilván, de általában nem többet mint amit a klinikán fizetnél. A magánrendelések árát az esetleges ottani kezelések drágíthatják meg. Sok orvos viszont onnan viszi be a klinikára a "súlyosabb" eseteit.

6. Az utolsó megoldást inkább profibb pácienseknek ajánlanám. A dolog lényege az, hogy egyszerűen megkérdezzük az adott intézetben, hogy XY tudna-e vállani bennünket. Legjobb, ha már otthon előre "kitaláljuk" hogy melyik orvoshoz szeretnénk menni mert egy konkrét névvel 10x könnyebb lesz a dolgunk. De minimum a szakterületet tudjuk legalább. Aztán ha bementünk, nem a recepcióra kell menni érdeklődni, mert ott nem fognak tudni segíteni... sem ajánlani nem fognak senkit (max a hivatalos szakrendelést, hogy álljunk be a sorba majd valamikor), sem az adott orvoshoz nem tudnak időpontot adni. Kérhetünk útbaigazítást esetleg valamelyik orvostól menet közben a folyosón, hogy merre menjünk, hol tudnánk segíteni. Valószínűleg az irodák/titkárság környékén fogunk kikötni, ahol felvilágosítást tudnak adni az orvosokról intézetvezetőig bezárólag. Határozottnak kell lennünk és tudni, hogy mit akarunk, mert másként innen is elhajtanak. És nyilván csak a "komolyabb" orvosokat érdemes így felkutatni, az egyszerűbb orvosok esetében már a recepción is meg tudják mondani, hogy egy-egy orvos mikor rendel, igaz, így még nincs időpontunk.

7. +1 Na de most jön a Joker, amihez tényleg profinak kell lenni és teljesen végig kell vinni a dolgot, hogy ne lógjon ki a lóláb. Nincs időpontunk és 2 hónap múlva tudnának csak adni... oda kell menni a recepcióhoz a papírokkal (például beutaló) és azt mondani, hogy XY doktor úrhoz jöttem, meg van beszélve... nincs az a recepciós, aki ne venne fel... meg van beszélve=fizető beteg vagy... nyilván az orvosnál már nem kell füllenteni. Ebben azért van némi rizikó, mert egy kicsit nem árt ha ismered az orvost/ akkor menni, amikor új betegekkel is foglalkozik és nem csak mondjuk endoszkópos vizsgálatokat csinál egész nap...


Szóval a bűvös szavak: "meg van beszélve", "konzultációt szeretnék", "időpontra jöttem", "vár doktor úr"... ilyen esetekben tudják, hogy elsőbbségi beteg vagy, aki fizet... ellenkező esetben marad a várakozás... rajtad múlik...

2016. nov. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!