Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lábat, hogyan lehet szakszer...

A lábat, hogyan lehet szakszerűen, esetleg házimódszerrel fertőtleníteni, panaszmentessé tenni?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok és én is túlzott lábizzadással szenvedek ahogyan sok más egyén, amiből kiindulva kellemetlen lábszag is adódik sajnos. Most tervezek új utcai cipőt venni, meg a munkahelyemen új acélbetétes cipőt felvenni majd. A labizzadás megelőzése érdekében vettem már mindkét cipőbe előre báránybőrös cipőtalpbetétet aktív szenes habgumival, Mycosid hintőport a zokniba reggel és a lábra az avonból Footwork Dezodoráló lábspray-t. Ez vajon elegendő a túlzott lábizzadás ellen, vagy más egyéb tanács a megelőzés érdekében? Bizonyára a rossz cipő használat és minősége miatt, nem csak a cipő fertőzött, hanem a lábam is. Ezért így nem akarom felvenni majd az új cipőket, hogy továbbra is fent maradjon ez a gond. Főként ezért írtam, hogy mi a tanácsotok a láb fertőtlenítésére, hogy nyugodtan bele léphessek az új cipőbe és megfelelő használat mellett ne jöjjön elő újból ezen gond? Mivel hát azért alapos láb mosás után is marad kicsi kellemetlen lábszag....
2015. nov. 17. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Acélbetkósba be fog rohadni bármit csinálsz.
2015. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meló végén megmosod aztán veszed fel az utcait.
2015. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Önmagában az izzadás is normális, meg a lábszag is, ami a lábon normálisan jelenlevő baktériumok állítanak elő. Viszont kizárólag csak pamutzokniban legyél. Már 10% szintetikus anyag is fokozott izzadást okoz és elősegíti a lábgomba szaporodását és megmaradását is. Lehetőség szerint legyél mezitláb vagy szellős lábbeliben. Ha rendszeresen végzel lábáztatást formalinos lábvízben, akkor az talán segít a túlzottan erős lábszag ellen.
2015. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!