Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy anorexiában szenvedő...

Egy anorexiában szenvedő egyén visszautasíthatja a kórházi kezelést, vagy mentális állapota miatt kötelezhetik rá?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha önként nem akar menni, nem kötelezhetik. Viszont jó lenne, ha belátná, ha esetleg otthon már nem tud gyógyulni.
2015. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, csak akkor, ha nincs még 18 éves. Akkor a szülei felelőssége a kezelés, tehát kötelezetik is rá.


Az anorexiának nagyon magas a halálozási aránya, úgyhogy jó volna, ha nem szórakozna a betegségével, ha élni akar. Épp ma láttam egy volt anorexiásunk sírkövét: 25 éves volt. Szeretne melléfeküdni?

2015. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor anorexia miatt korhazba kerultem 2nap utan meggondoltam magamm es hazaakartam jonne, de az orvosom azt mondta, hogy a BMIm eletveszelyesen alacsony (eleve jarni sem engedtek csak toloszek...stb.) es vagy onkent maradpk vagy biroiszemlet vetet es onnanntol kezdve addig maradok, amik ok jonak velik. Szoval van ilyen..
2015. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És végül önként maradtál a kórházban? Bár gondolom ha bírósági úton intézik úgysem az anorexiás javára döntenek...
2015. dec. 4. 21:32
 5/6 Nereida3 ***** válasza:
Én úgy tudom, ha életmentő mütétről, kezelésről van szó, akkor nem kérdezik meg a beteget, de lehet, hogy rosszul tudom.
2015. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Életkortól is függ, engem a szüleim saját felelősségre hazavittek, egy anorexia klinika szörnyű hely, ahol csak újabb trükköket és elrettentő eseteket lehet látni. Én vágytam rá, hogy megmentsenek, önerőből nem tudtam volna kijönni a dologból és sikerült meggyógyulnom, ehhez a szüleim és a családom kellettek. Ha a szüleim úgy ítélték volna meg, kötelezhettek volna a kezelésre.
2015. dec. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!