Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire vagyok...

Voyager24 kérdése:

Szerintetek mennyire vagyok személyiségileg normális, épp ember? Min kellene változtatnom a maga viseletemen? Fel vállalhatom e önmagam ebben a társadalomban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2.5 éves koromban állapítottak meg nálam agyalapi mirigy elégtelenséget (lásd hypopituitarismus, vagy Simmonds kór), pár fontosabb hormon nem termelődik a Hipofízisemben. Eddig hormon kezelésben részesültem, de kb 1 éve abba hagytam a kezelést. Most húszon éves vagyok. Férfi a nemem, de én nem érzem egyáltalán fontos dolognak a testemet, nem érdekel és nem túlzottan köt le a fizikai lét. Nagyon érdekelnek a magasabb szellemi színtű dolgok, hiszek benne hogy az elme uralja a testet és nem fordítva. Mindenki vidám társasági embernek tart, a valóságban kevés barátom van. Sajnos rájöttem hogy mind két nem iránt érdeklődöm szexuálisan és ez nekem lelkileg nagy teher. emiatt undorodom saját magamtól, e miatt vontam ki magamat a hormon kezelés alól (férfi hormonom sincs). egyszerűen vágyok a kedvességre, az ölelésre, és néha szexre is és utána gyűlölöm magam. Miért vannak ilyen ellentmondások az életemben? Szerelmes vagyok egy nagyon intelligens srácba, mondhatni Szapioszexuális beállítódottságú vagyok.A srác persze hetero, de még ha bi lenne akkor se közelednék felé úgy. Számomra az az igazi tiszta szerelem ha csak ábrándozok róla, és ezzel nem "szennyezem" be egyikünk lelkét sem. Így viszont soha nem lesz párkapcsolatom. Miért kényszerít a testem olyan dolgokra, amelyre a lelkem nem vágyik. Ha szexelek valakivel (5 évente 1.-szer) vagy maszturbálok, nekem az olyan mint ha a tiszta lelkemet bántanám meg. Mit tegyek?

#pszichológia #endokrinológia #panhypopituitarismus #Simmonds kór #agyalapi mirigy elégtelenségben szenvedő emberek mentális egészsége #egészséges szexuális élet
2013. márc. 4. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút felvállalhatod. A viselkedésednek komoly egészségügyi háttere van, ettől nem lehet eltekinteni, ugyanakkor szégyenkezni sem szabad miatta.


Én úgy gondolom, hogy a problémád szinte teljes egészében az agyad ellenmondásos működésének a következménye. Nyilván olykor a "tested" visszajelzéseire az agy reagál, de mivel számára ez szokatlan így nem rendelkezik a megfelelő technikával, hogy feldolgozza mentálisan az őt érő testi ingereket. Többek között nincs meg hozzá a megfelelő strukturális háttér sem.


Ugyanakkor csodálatos élmény lehet megtapasztalni, hogy milyen az amikor az ember elméje el tud szakadni a fizikai világtól.


Számodra két lehetőség van. Vagy visszatérsz a hormonkezelésre és próbálsz normális életet élni, mint a többi ember, vagy átadod magad ennek a mondhatni "természetfeletti" tulajdonságodnak, és megpróbálod hasznosítani. Pl. remek alap lehet bizonyos filozófiák, eszmék befogadására és tovább fejlesztésére, esetleg kutatására. Megpróbálhatod a jó oldalát nézni, és azt fejleszteni. Nem tekinthetünk el attól a lehetőségtől sem, hogy vannak bizonyos alternatív gyógymódok, pl agykontroll ami kemikáliák nélkül enyhíthet a problémádon.


Ha sikerül a magad javára fordítanod ezt, akkor nagyon hasznos és értékes tagja lehetsz a társadalomnak.


A döntés a Tied, sok sikert kívánok!

2013. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!