Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet elkerülni a TB...

Hogyan lehet elkerülni a TB fizetési kötelezettséget?

Figyelt kérdés
Mérhetetlenül felháborítónak tartom, hogy több mint 15 éve dolgozom. Egyetlen egy napot NEM voltam SOHA betegszabadságon és orvosnál sem jártam, mert semmi bajom NEM volt. Most el kellett mennem háziorvoshoz, aki beutalt ultrahangra. Az ultrahanghoz kértem időpontot KÉT ÉS FÉL hónap múlva lesz az időpont valamint közölték, hogy PAPÍRTÖRLŐT vigyek magammal mert a zselét nem tudják mivel letörölni. Azon háborodtam fel, hogy a 15 év munkaviszony alatt -mivel odafigyelek az egészségemre életmóddal, egészségmegőrzéssel- annyi pénzt fizettem be a TB kasszába, amiből most a minisztereknek "fenntartott" magánklinikán teljes kivizsgálást eszközölnének fél nap alatt, röhögve. Felháborító, hogy megsarcolnak olyasmivel amit nem tudok kikerülni de amikor szükségem lenne rá, akkor még papírtörlőt is vigyek magammal. Talán egy kis ráépülő képzéssel az ultrahang diagnosztizálást is elsajátíthatnám ennyi erővel, valamint egy kölcsönzőből a vizsgálat erejéig ultrahang gépet kölcsönözhetnék. Pusztán kérdem: Miért nem fog össze mindenki és tesszük választhatóvá a TB fizetési kötelezettséget? Azok akik egy életen át fizetnek (persely helyett) olyasmibe tolják bele a rengeteg pénzt aminek NINCS értelme! Ha 15 év után arra méltat a magyar egészségügy, hogy papírtörlőt is vigyek magammal nagyon sok száz ezer forintos befizetés után, joggal merül fel a kérdés bennem! Hová "tették" a pénzemet amiből engem kellene, hogy papírtörlővel törölgessenek? :-( Persze tudom a válaszokat, tudom a miérteket, de ez akkor is felháborító és feleslegesnek érzem ma a magyar egészségügyet. Ennek örömére most kiadok 10 ezer forintot magán úton ugyanannak az orvosnak akihez TB alapon kerülnék... Csak mert nem tehetem meg, hogy várjak két és fél hónapot az ultrahangra.

2015. dec. 23. 12:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nem tudod elkerülni, fizetned kell. Jogosan vagy felháborodva, de ez Magyarország.
2015. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:

Szerintem Habony Árpi ibizai útját ebből finanszírozták :D

Vicc ami itt van , ez a vezetőség

- I. Orbán Ramszesz Fáraó

- Matolcsy a bandzsa

- Lázár "pinokkió" János

- Szijjártó "csőrike" Péter, aliasz az öltönyös

- Rogán Anti se semmi

- Mészáros és Mészáros kft , sőt még napestig sorolhatnám hogy itt mennyire megy a mutyi, szégyen.

Elkerulni sztem sehogy. Maksz úgy ha nem itthon dolgozol. Én nem fogok ittmaradni :D jövőre már Ausztráliában lesz munkám hálistennek. 18f

2015. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
21%
Ez is csak egy adó, nem tudsz kibújni alóla, és arra költik amire szeretnék. Ameddig a többség ezzel egyetért és a fideszre szavaz nem lesz változás. Meg azt is tegyük hozzá hogy az a havi 8-10 ezer nem sok mindenre elég. Egy rákos ember kezelése több ember egész életében befizetett járuléknyi összeg. Vagy ott a sok nyugger akik csak azért mennek orvoshoz meg vizsgálatokra mert unatkoznak.
2015. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, amikor 9,5 millió ember egészségügyi ellátását nagyjából 2,2 millió finanszírozza, szakemberből (orvosból, nővérből) hiány van, és nincs megfelelő infrastruktúra.

Azt azért gondold végig, hogy lehet, hogy eddig nem volt bajod, ez viszont az idő előrehaladtával változik. Egy sz@ros ultrahangvizsgálat 10 ezerbe kerül piaci áron, ezt kifizetted, de a háziorvosért nem fizettél, ha gyógyszerekre lesz szükséged, annak is csak egy részét kell. Ha kificamítod a bokád, bedurran a vakbeled (hogy rosszabb dolgokra ne gondoljunk), már majdnem elköltötted az eddigi befizetésedet. Nézz egyszer utána, mennyi pénzbe kerül a magánbiztosítós rendszer, és mennyit ad.

Amúgy papírtörlőt bárhol vehetsz néhány száz forintért, de szakértelmet nem szerzel semmilyen ráépített képzésen.

2015. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést ugye nem gondoltad komolyan? Van pofád az inkompetens kormány hibás politikájának eredményét ráfogni az egészségügyre? Azt hiszed az orvosok nővérek csak poénból kérnek arra, hogy vigyél magaddal papírtörlőt? Haver, sokszor még tűre vagy egy egyszerű gézlapra sem futja, az osztályok egymás között bartereznek...

...és igen, ilyen hosszú a várólista, mert rohadtul nincs kapacitás, nincsenek orvosok, nincsenek nővérek, akkor mégis ki végezze el a vizsgálatot?

A tb-t pedig nem csak magadnak fizeted, hanem a közjóért is, tudod, közteherviselés, de ahogy látom, hiányzik a szótáradból.

Ha nem tetszik a rendszer, ki lehet menni Amerikába. Ott nincs kötelező tb, cserébe rohadt drágák a kezelések, amit sokan nem képesek megfizetni...

2015. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik ne fizesd be.
2015. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Miért nem fog össze mindenki és tesszük választhatóvá a TB fizetési kötelezettséget?"

Mert Magyarországon nem amerikaiak élnek hanem szolgalelkű magyarok. Akik inkább hajlamosabbak azért összefogni hogy maradjon és emelkedjen a TB-lenyúlás. Az Amerikában élő rokonom és családja fejében meg sem fordult hogy egészségbiztosításra dobjon ki pénzt. Aztán amikor megöregedett, a megtakarított összegből tudta biztosítani az otthoni ápolását, tehát tudott alkalmazni állandóan ott lakó mexikói gondozónőt.

Az itthon maradt bátyja, vagyis édesapám meg egy életen át fizette a lenyúlást, aztán amikor kórházba került idős korára, ráadásként még benyújtották neki a napi 3000 Ft-os ápolási díjat. Gratulálok a TB-járulék pártiaknak, de majd felébrednek. Ha a magyar módszer lenne a bevált, akkor Amerikában is régóta így ment volna.

---

Aláírásgyűjtéssel lehetne próbálkozni a kötelező TB ellen. De kérdés hogy az emberek mennyire felvilágosultak és aláírnák-e. Mert ha semmiféle eü. ellátás nem lenne és mégis vonnák tőlük, talán még akkor is fizetné a birka.

2015. dec. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Milyen ápolási díjat nyújtottak be édesapádnak?


Az, amit leírsz az amerikai rokonaidról, szép és jó, ha sose szorulnak aktív éveikben kórházi ápolásra. Ha neadj'isten bármelyiküknek krónikus betegsége lenne, amelynek a korszerű kezelése itthon kb. havi 200-250 ezer forintot kóstál (vannak ilyen nyavalyák, nem is olyan ritkák), akkor nem ilyen rózsás a helyzet.

2015. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

"Milyen ápolási díjat nyújtottak be édesapádnak?"

A kórházban van időseknek ápolási osztály, ahol 3000 Ft/nap az "ellátás". Az utóbbi szót kitalálod hogy miért tettem idézőjelbe.

2015. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.
2015. dec. 23. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!