Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segítség, mi ilyenkor a teendő?

Segítség, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Tescoban dolgozom. Múlthét szerdán (dec.23) este a munkahelyemen rosszul lettem és haza kéredzkedtem, de dokihoz nem mentem, hogy betegállományba vegyen mert 7-ig rendelt, de én fél nyolc, nyolc körül mentem haza. 24-25.-én nem rendelt (karácsony miatt), és ma 28-án odamentem, de csak a mai napra kaptam táppénzes papírt. Mondta, hogy visszamenőleg nem tud adni. 24.-én is dolgoztam volna délig. Mi lesz ezzel a majdnem két nappal (23,24)? Ezt hogy tudnám igazolni? Szóljak (vagy írjak) a munkaügynek, hogy azt a két napot majd később ledolgozom? Nem tudom, hogy lehet-e ilyet vagy esetleg van valami más tipp?

2015. dec. 28. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Irasd ki szabinak pl?
2015. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy? Már nincs szabadságom, októberben vettem ki az utolsót. Legközelebb januárban megyek egy hétre. Azt lehet, hogy abból áttetetek két napot a 23-24-re, és akkor majd januárba ledolgozom azt a két napot?
2015. dec. 28. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon szararc a hr-es, azt simán meg lehet csinálni, hogy január akármelyik 2 napját kiírja, te meg attól még bent vagy és ledolgozod a decembert. Ezt beszéld meg a főnököddel.
2015. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt bajom a hr-essel, egy fiatal hölgy és jóban vagyok vele. Mindenféleképpen megkérdezem a főnököm, hogy meg lehetne ezt így csinálni mert, ha esetleg nem akkor az ugye igazolatlan nap és lehet kirúgnak (aminek nem örülnék), bár ezelőtt mindent normálisan, rendesen csináltam szóval, ha ez nem jönne össze akkor csak ez a két nap lenne igazolatlan.

Azt se tudom hány igazolatlan nap után rúgják ki az embert.

2015. dec. 28. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Én idén túlléptem két nappal a szabadságom, mert már annyit voltam orvosnál és betegállományban, hogy nem volt pofám újra elmenni hozzá, hogy írjon ki. Megkérdeztem a munkaügyet, hogy ilyenkor mi van, azt mondták, hogy a jövő évi szabimból vonják le.

Biztos, ami biztos, rákérdeztem, nincs-e más következménye, de azt mondták, nincs.

2015. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3/


Ezt a Tesconál a HR-es akkor sem tudja elintézni ha "nem xararc" ugyanis munkaidőt regisztráló beléptető kapu van minden áruházban...


Kérdező:


Ilyenkor hivatalosan az van, hogy amíg 23-án benn voltál azokat az órákat elszámolják, miután hazamentél azokat nem, a 24-e pedig igazolatlan távollét (tehát nem jár rá bér) lesz. Táppénz pedig nem jár majd se 23-re se 24-re.


A beosztásodat 7 napon túl lehet módosítani, így ha szerencséd van akkor még a 24-ei óráidat be tudják tuszkolni valahova a beosztásba - de nem látok rá sok esélyt, mert hónapforduló volt közben, átvinni meg nem tudja.

2015. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat. Másodszor, tegnap bementem és meglett az eredmény miszerint kaptam egy igazolatlant a 24.-ére ami miatt majd a NAV-hoz el kell menni befizetni egy bizonyos összeget. Mondjuk a mai meg a tegnapi nap után azt se bántam volna, ha kirúgnak....katasztrófa az egész úgy ahogy van.
2015. dec. 31. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!